Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8813
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fordem fiestą pod tira

Środa, 9 czerwca 2010, 9:21
Aktualizacja: 12:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Fordem fiestą pod tira
Fot. Angela
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu mogło wczoraj doprowadzić do tragedii. Skończyło się na kolizji. Mowa o zdarzeniu na skrzyżowaniu ulic Spółdzielczej i Zgorzeleckiej, gdzie fiesta wpadła pod ciągnik siodłowy. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Kierowca skody jadący od ulicy Spółdzielczej w stronę Szklarskiej Poręby, włączając się do ruchu i skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa prowadzącemu forda fiestę, który jechał główną ulicą od strony Sobieskiego w kierunku Szklarskiej Poręby.

Doszło do zderzenia się pojazdów. Uderzony w lewy bok ford fiesta obrócił się i bokiem wjechał w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku jazdy samochód ciężarowy. Kierowcę forda fiestę karetką pogotowia odwieziono do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
– Po badaniach okazało się, że doznał on lekkich obrażeń ciała, dlatego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa – mówi sierż. sztab. Marcin Włoszczyński z Wydziału Ruchu drogowego w Jeleniej Górze.

Latem dochodzi do znacznie większej liczby wypadków drogowych niż zimą, kiedy warunki atmosferyczne na drogach są znacznie trudniejsze. Powód? – Kierowcy starają się wykorzystać pełną moc silnika pojazdów, ufają swoim umiejętnościom, do tego dochodzi prędkość, brawura i wymuszanie pierwszeństwa. Apelujemy więc o rozwagę i potraktowanie tego zdarzenia jako przestrogi – mówi sierż. sztab. Marcin Włoszczyński.

Dziękujemy panu Tomaszowi za informację, a panu Marcinowi za udostępnienie zdjęć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group