Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5163
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fontanna przy ul. Wolności działa

Czwartek, 7 maja 2015, 8:13
Aktualizacja: 8:49
Autor: Angela
Jelenia Góra: Fontanna przy ul. Wolności działa
Fot. Angela
Zakończyły się prace przy usuwaniu usterek fontanny przy zbiegu ulic Wojska Polskiego i Wolności w Jeleniej Górze. Zadanie – jako wykonawcy zastępczemu – zlecono firmie Axyo.pl z Piechowic. Koszt robót to 24,6 tys. zł. Prace trwały miesiąc.

Jak już pisaliśmy, fontanna została gruntownie przebudowana w 2011 roku za 1,1 mln zł, a już kilka miesięcy później zauważono usterki. Największa z nich to złe wyprofilowanie niecek, co skutkowało zalewaniem trawników. Jak mówiła Mariola Jakubów, naczelnik wydziału inwestycji UM - Miasto wielokrotnie wzywało wykonawcę do usunięcia wad, ale przedsiębiorca uchylał się od wykonania prac. Dlatego w drodze zapytania ofertowego wybrano wykonawcę zastępczego. Poza wyprofilowaniem niecek, firma Axyo.pl wymieniła także popękaną kostkę i uszczelniła kratki wentylacyjne, a także wykonała kilka mniejszych robót. Łącznie za kwotę niemal 25 tys. zł. Te koszty poniesie główny wykonawca, czyli firma Anti.

– W chwili podpisywania umowy na przebudowę fontanny, środki wykonawcy zostały zabezpieczone na koncie depozytowym w ramach tzw. należytego wykonania umowy. Są one do naszej dyspozycji przez cały czas trwania gwarancji, która jeszcze się nie skończyła. Za zadanie zlecone innej firmie zapłacimy pieniędzmi wykonawcy głównego – dodała naczelnik wydziału inwestycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group