Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6219
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Focus Park odłożony

Czwartek, 3 września 2009, 18:42
Aktualizacja: 18:44
Autor: Mar
Jelenia Góra: Focus Park odłożony
Nad placem przy ulicy Kilińskiego wisi fatum. W grudniu minie 10 lat od likwidacji targowiska miejskiego. Od tamtej pory nie dzieje się tu nic.
Fot. TEJO
– Rozmawiałem z przedstawicielami firmy Park Ridge Retail, która zamierza postawić galerię handlową między ulicami 1 Maja i Kilińskiego i dowiedziałem się, że rozpoczęcie budowy zostaje odłożone na przyszły rok – mówi zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jerzy Lenard.

Powodem jest brak dobrego źródła finansowania. Dotychczasowy fundusz inwestycyjny wycofał się z obsługi nowych galerii.
- Jak mi wyjaśniono, pierwszeństwo mają inwestycje już rozpoczęte i na ich dokończenie zostaną przeznaczone wszystkie posiadane fundusze – tłumaczy Jerzy Lenard – goście zapewniali mnie, że galeria w Jeleniej Górze nadal jest w planach rozwoju firmy. Jednak konieczne jest znalezienie innego źródła finansowania tej i innych inwestycji.

Jednak jednym z warunków postawionych w akcie notarialnym terenów przy Kilińskiego, jest wybudowanie galerii do stanu surowego zamkniętego w ciągu 21 miesięcy od dnia uprawomocnienia się pozwolenia na budowę Focus Parku. Firma dostała pozwolenie w sierpniu ubiegłego roku, a następnie we wrześniu się uprawomocniło. Mija dwunasty miesiąc od tej daty, 21 miesięcy minie w lipcu przyszłego roku. Czy możliwe będzie dotrzymanie tego warunku? Jeśli nie zostanie dotrzymany, co zrobi miasto?

Poprzedni inwestor na Kilińskiego, firma Atlant, miała w przypadku niedotrzymania terminów zapłacić miastu dwumilionową karę umowną. W 2006 roku zobowiązania firmy Atlant przejęła firma Park Ridge Retail i zobowiązała się je zapłacić do września ubiegłego roku. Do dzisiaj te pieniądze nie wpłynęły do miejskiej kasy. Czy do tej zaległości firma będzie musiała dołożyć kolejne kary za niedotrzymanie terminów?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group