Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9230
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Firmy i organizacja pozarządowa roku

Wtorek, 7 stycznia 2020, 16:17
Aktualizacja: Sobota, 11 stycznia 2020, 5:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Firmy i organizacja pozarządowa roku
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (7.01) w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie noworoczne z prezydentem miasta. W trakcie uroczystości wręczono statuetki dla najlepszych firm i organizacji roku 2019. Była też część artystyczna.

Zanim na scenie pojawił się włodarz Jeleniej Góry, wystąpił Marcin Wyrostek - pochodzący z Jeleniej Góry akordeonista, zwycięzca programu Mam Talent, który kilka dni temu przyciągnął tłumy na wspólne kolędowanie w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

Noworoczne spotkanie z władzami miasta to już tradycja - tym razem wydarzenie mogło powrócić w mury Teatru Norwida, który był jedną z kluczowych inwestycji oddanych do użytku w 2019 roku. Poza wspomnianym remontem placówki kultury, prezydent mówił m.in. o obwodnicy Maciejowej, nowych autobusach MZK, budowie boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Złotniczej, remoncie stadionu przy Lubańskiej, single trackach, termomodernizacji Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” oraz Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, remontach ulic i wielu innych sprawach, które uznał za najważniejsze w minionym roku.

Po przemówieniu Jerzego Łużniaka przyszedł czas na uhonorowanie jeszcze jednej jeleniogórzanki - Lucyny Kornobys, która kilka dni temu zwyciężyła w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Sportowca Roku Bez Barier.

W kategorii Firma Roku statuetki otrzymały: Elektromont S.A., ORM Poland, Przedsiębiorstwo ZORKA i Cukiernia - Piekarnia Mrugała. Z kolei w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku wybrano Fundację Leroy Merlin.

Jesteśmy związani z tym regionem biznesowo i rodzinnie - nie wyobrażamy sobie innego miejsca do życia - podkreślił Rafał Mrugała, który prowadzi doskonale znaną Cukiernię przy ul. Długiej, założoną w 1970 roku.
To był rok szczęśliwy dla Jeleniej Góry i jeleniogórzan. Oby ten był podobny. Było dużo kluczowych inwestycji, ale też drobnych spraw, jak powrót do Święta Ulicy 1 Maja, Jarmarku Bożonarodzeniowego na Placu Ratuszowym - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Na zakończenie na scenie pojawił się Andrzej Marchowski, który zaprosił zgromadzonych na poczęstunek, a także do odbioru kalendarzy na rok 2020.

Twoja reakcja na artykuł?

24
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
8%
Złości
12
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group