Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8298
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Finał konkursu „English? No Problem!”

Wtorek, 12 maja 2015, 7:58
Aktualizacja: 8:02
Autor: Monika Wojtyra
Jelenia Góra: Finał konkursu „English? No Problem!”
Fot. Archiwum Szkoły
W Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze odbył się finał II edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „English? No Problem!”, który jest skierowany do uczniów szkół podstawowych.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie: ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 11, Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Mysłakowicach oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu Szkoła 707.

Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego połączonego z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych. Do drugiej części konkursu przeszło sześciu uczniów, którzy mieli za zadanie przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację „How to…” oraz odpowiedzieć w języku angielskim na wylosowane przez siebie pytanie.

W wyniku przeprowadzonego testu, przedstawionej prezentacji oraz wypowiedzi ustnej, zostali wyłonieni zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu „English? No Problem!”:
I miejsce – Julianna Kokorudz – Szkoła Podstawowa nr 6
II miejsce – Maja Liszcz – Szkoła 707
III miejsce – Maja Zdrzałka – Szkoła 707
IV miejsce – Martyna Skowrońska – Szkoła 707
V miejsce – Julia Witczak – Szkoła Podstawowa nr 11
Wyróżnienie – Łukasz Sokołowski – Szkoła Podstawowa nr 6

Uczestnicy konkursu zostali obradowaniu wspaniałymi nagrodami m.in.: kursami językowymi w Centrum Nauki W&W, słuchawkami, przenośnymi głośnikami do telefonu, gramatykami i słownikami języka angielskiego oraz książkami w języku angielskim, które zostały ufundowane przez sponsorów – Centrum Nauki W&W w Jeleniej Górze, firmę CodeTwo, firmę TeNet oraz wydawnictwo Oxford University Press.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group