Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2709
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Finał festiwalu Zoom–Zbliżenia

Niedziela, 10 października 2021, 14:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Finał festiwalu Zoom–Zbliżenia
Fot. Przemek Kaczałko
W Teatrze Norwida w Jeleniej Górze odbyła się finałowa gala 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Zoom-Zbliżenia, podczas którego widzowie mogli obejrzeć ponad 100 filmów podzielonych na część konkursową i pokazy specjalne. W sobotę wręczono nagrody i wyróżnienia dla twórców konkursowych produkcji, a następnie wystąpił Adam Makowicz.

Podczas festiwalu zaprezentowano 135 filmów, w tym 121 w części konkursowej, a 14 w pokazach specjalnych.

Jestem przede wszystkim zadowolona, że udało się zorganizować festiwal stacjonarnie. Cieszę się, że do kin wróciła widownia - pokazywaliśmy wiele filmów, których premiery dopiero przed nami, albo takie, których nie będzie dystrybucji w Polsce - powiedziała Sylwia Motyl, dyrektorka festiwalu. - Wielu twórcom udało się przyjechać do Jeleniej Góry, co - biorąc pod uwagę obostrzenia na granicy - nie było takie oczywiste.

Podczas uroczystej gali jurorzy poszczególnych kategorii (animowane, fabularne, dokumentalne, animowane dla dzieci) wręczali wyróżnienia i nagrody. Część twórców osobiście odbierała nagrody, inni nagrywali filmiki z podziękowaniami, które wyświetlano na gali, a do pozostałych zostaną wysłane. Pełna lista nagrodzonych będzie dostępna na stronie festiwalu: zoomfestival.pl.

Jak zapowiada dyrektorka Osiedlowego Domu Kultury - w tym roku festiwal odbył się wyjątkowo w październiku (z powodu obostrzeń w lutym br.), a kolejna edycja będzie w marcu 2022 roku.

Już za pół roku kolejna edycja i już spływają filmy na konkurs - wkrótce kończymy nabory - powiedziała S. Motyl.

24. edycja ZOOM-Zbliżenia to również dodatkowe wydarzenia, jak debata w Galerii BWA czy performance Artiego Grabowskiego w Otwartej Papierni.

Dzięki dofinansowaniu unijnemu mogliśmy zorganizować dodatkowe wydarzenia i przyświecało nam hasło "Wolność sztuki. Sztuka wolności". Mam nadzieję, że takie wydarzenia będą też w kolejnych edycjach, bo jest zainteresowanie - dodała dyrektorka.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group