Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13104
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Filmowy konkurs o defibrylatorach

Sobota, 23 listopada 2019, 7:05
Aktualizacja: Niedziela, 24 listopada 2019, 5:55
Autor: WAC
Jelenia Góra: Filmowy konkurs o defibrylatorach
Fot. użyczone
Już wkrótce ruszy konkurs przeznaczony dla uczniów jeleniogórskich szkół podstawowych, którego celem będzie popularyzacja wiedzy o zasadach użycia defibrylatorów AED.

Pomysłodawcami konkursu są wolontariusze z Towarzystwa Karkonoskiego - Adam Niklewicz i Mariusz Synówka. Będą w nim mogły wziąć udział wszystkie podstawówki z powiatu jeleniogórskiego. W szkołach wyłonione zostaną reprezentacje, których zadaniem będzie smartfonami nakręcić krótki (2-3 minuty) film o defibrylacji.

Bardzo liczymy na tzw. powiew świeżości, więc nie sugerujemy kierunku – mówi Mariusz Synówka. - Czasem najlepsze pomysły rodzą się w miejscach, gdzie najmniej się tego spodziewamy, a potem rewolucjonizują spojrzenie na dany temat.

Za kilka dni rozesłane zostaną do szkół formularze zgłoszeniowe i regulaminy konkursu. Prace oceni 20-osobowa grupa jurorów. 

Będziemy zwracać uwagę na pomysł, montaż, ilość ujęć, dobór statystów. Mamy już pierwsze nagrody ufundowane przez Towarzystwo Karkonoskie (głównego organizatora konkursu) oraz Grzegorza Stankiewicza z firmy Konstans. Są to defibrylatory treningowe - informuje M. Synówka.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group