Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10591
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fetor (na razie) nie zniknie

Poniedziałek, 10 czerwca 2019, 7:10
Aktualizacja: Wtorek, 11 czerwca 2019, 12:49
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Fetor (na razie) nie zniknie
Fot. Paweł Guszała
Mamy złą wiadomość dla mieszkańców Jeleniej Góry. Władze Spółki „WODNIK” unieważniły przetarg na modernizację obiektu przy ulicy Lwóweckiej. Przypomnijmy, że ta inwestycja ma zniwelować fetor unoszący się z miejskiej oczyszczalni ścieków. Tak więc na zmianę w tym zakresie przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Obecność miejskiej oczyszczalni ścieków zlokalizowanej przy ulicy Lwóweckiej w Jeleniej Górze niekiedy czuć nawet w centrum miasta. Rozwiązaniem dla tego problemu ma być III etap modernizacji, który zakłada przebudowę i przykrycie osadnika wstępnego, z którego ulatnia się uciążliwy zapach. W połowie maja otwarto oferty w pierwszym przetargu, który miał wyłonić wykonawcę tego zadania.

Niestety oferty, które zostały złożone były ponad nasz budżet – tłumaczy Wojciech Jastrzębski, prezes Zarządu PWiK „WODNIK”. - To było o około 60 procent więcej, więc musieliśmy przetarg unieważnić i ogłosimy nowy.

W przetargu oferty złożyły 3 podmioty, najniższa opiewała na prawie 43 mln zł, a Wodnik zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zadania o wiele mniejszą kwotę, bo 26 mln zł. Mimo wszystko prezes Wojciech Jastrzębski uspokaja.

W obecnej sytuacji to nie jest coś co się wydarza incydentalnie. W momencie kiedy jest rynek wykonawcy, firmy dyktują ceny. Ja mogę powiedzieć, że mieliśmy taki przetarg, który ogłaszaliśmy 5 razy i w końcu osiągnęliśmy cenę, która nam odpowiadała – mówi prezes.

Kolejny przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Nie jest wykluczone, że władze spółki zdecydują się obniżyć wymagania przetargowe. W jakim zakresie? Jeszcze nie wiadomo.

Twoja reakcja na artykuł?

6
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
13
25%
Złości
30
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group