Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8003
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Festyn rodzinny na rzecz Kaplicy św. Anny

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 27 lipca 2015, 7:45
Aktualizacja: Wtorek, 28 lipca 2015, 7:18
Autor: Natalia
Fot. Natalia
XVIII festyn na rzecz odbudowy Kaplicy Świętej Anny, a także innych zabytków Sosnówki odbył się wczoraj (26.07) na terenie DW ,,Lubuszanin’’ w Sosnówce. Zorganizowali go: miejscowa Parafia Rzymskokatolicka, społecznicy i Stowarzyszenie Miłośników Sosnówki.

Po sumie odpustowej przy Kaplicy św. Anny z udziałem orkiestry dętej z Jeleniej Góry rozpoczął się festyn z wieloma atrakcjami i stoiskami m.in. z domowym jedzeniem, biżuterią, słodyczami. Były namioty edukacyjne m.in. Karkonoskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa „Śnieżka”, było Mobilne Centrum Monitoringu Policji i stoisko o nazwie Medycyna w Pigułce.

Wiele się działo na scenie, a dzieci mogły brać udział w wielu zabawach i konkursach. Dla starszych zorganizowano zawody sportowe w piłce plażowej i strzelania z wiatrówki. Wystartował też XIII Bieg Górski z Sosnówki do Dobrego Źródła oraz rowerowyWwyścig ,,Uphill MTB św. Anna”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~jaro1 27-07-2015 14:07
Wszystko pięknie tylko jeden minus za to, że zabrano lepsze nagrody z głównego losowania na tzw. Super Loterię z losami za 30 zł dla bogatszych, a dla biednych 3500 losów po 5 zł. Wstyd dla organizatorów. Podobnie było kiedyś z główną nagrodą jaką był samochód Cincuecento, który został w ostatniej chwili wycofany z losowania, bo podobno nie zostało sprzedanych 7000 losów z 10000, które były przygotowane na loterię. Kłamstwo, bo zostało około 500 losów.
~Hggg 27-07-2015 15:09
Nigdy ludziom nie dogodzisz, jak sie nie podobalo to sami sobie zorganizujcie, znajdzcie sponsorow, fanty na losy. Atmosfera byla wspaniala i to sie ceni w takich imprezach, a nie ceny losów :)
~Jestem 27-07-2015 18:08
Do jaro 1. Jak chcesz się dorobić na loterii to chyba pomyliłeś adresy. Zagraj w totka a nie łaź po loteriach, które są organizowane przez społeczników kosztem ich prywatnego czasu i pieniędzy.Wszystkie zebrane pieniądze są ściśle rozliczane i przeznaczane na określony cel. Skoro jesteś takim biedakiem to co robiłeś na festynie, trzeba było iść na mszę, przyjąć komunię ( dawali za darmo ) napić się wody z Dobrego Źródła i poleżeć na trawie.Ciekawe co Ty dałeś od siebie, chyba tylko narzekanie. Żal mi Ciebie biedaku.
~Anna Z. 27-07-2015 18:51
Do Jaro1.Trochę minąłeś się z prawdą! Nie znam takiego Festynu, który tak hojnie obdarowałby uczestników loterii.W losowaniu głównym rozdaliśmy 21 dodatkowych prezentów z cennymi nagrodami, a również mogliśmy przeznaczyć je na Loterię Super, ograniczając się tylko do trzech nagród rzeczowych.Ponadto przygotowano 5 prezentów dla pań o imieniu Anna.Nie jesteśmy Instytucją Charytatywną, tylko grupą ludzi, która wkłada swoje pieniądze i olbrzymią pracę, żeby pozyskać fundusze na ratowanie naszych zabytków sakralnych.Jeżeli chodzi o Festyn sprzed lat, to był to samochód Tico i nie doszło do finału z powodów formalnych,bo nie sprzedano wymaganej liczby losów.Potwierdzają to byli organizatorzy.Jaro 1 My DAJEMY!, a nie BIERZEMY.Dziękujemy i pozdrawiamy zadowolonych z XVIII Festynu Św.Anny
~AD966 27-07-2015 19:32
Anno>>z tego wynika że daliście więcej niż zarobiliście ,gdzie jest zysk ,z czego będzie remont ,a na autko musi jeszcze zostać .
~Anna Z. 27-07-2015 21:00
Do AD966 Nie będę się odnosiła do poziomu logicznego wnioskowania i czytania ze zrozumieniem.Tę drobną złośliwość dotyczącą autka zostawiam Ci jako wyrzut sumienia,że szkalujesz uczciwych ludzi. Mierzysz chyba swoją miarką.
~jaro1 27-07-2015 22:11
Do~Jestem. Zaspokoję twoją ciekawość co dałem od siebie. Od kilkunastu lat przyjeżdżam na ten festyn i wspomagam odbudowę od samego początku, kupuję po kilkadziesiąt losów. Możesz zapytać Pana, który sprzedawał wczoraj losy lub zadzwoń na mój numer 796 883 308 umówimy się i pokażę Ci te 80 losów które wczoraj kupiłem. Nie oceniaj kogoś po jednym wpisie. Chodziło mi tylko o to, że robi się loterie dla biednych i bogatych.
~jaro1 27-07-2015 22:58
Do ~Anna Z. Pani Aniu pisałem, że wszystko było pięknie zorganizowane jak co roku, jednak mam kilka uwag. Proszę pojechać na festyn do Cieplic na Dzień Matki na którym jest dużo więcej wartościowych nagród losowanych. Chodzi mi o to, że robicie dwie loterie dla biednych i bogatych. Sami dzielicie ludzi i nie jest to tylko moja opinia, również inne osoby podzielały wczoraj mój głos. Czy biedną osobę stać na los za 30 zł?. Chyba lekko przesadziliście. Kilka lat wstecz w głównym losowaniu było po 50-60 nagród a samych losów było 10000. A teraz spadliście do 3500 losów to trzeba zrobić Loterię Super. A co do losowania Pani Aniu, to zaczyna się od losowania głównej nagrody, żeby wszyscy mieli szansę ją wygrać a tak ktoś wcześniej wygrywając jakiś obiad pozbawiony jest szansy na telewizor.
~jaro1 27-07-2015 23:36
Do~Anna Z. Pani Aniu odnośnie samochodu sprzed lat to powody formalne wymyślono w trakcie trwania loterii bo chcieliście podarować go księdzu. Najpierw limitem była sprzedaż 5000 losów, następnie 7000 a faktycznie zostało sprzedanych ponad 9400, wiem to bo chciałem tę pozostałą ilość losów kupić i szybciutko zakończono loterię i wycofano autko. A reguły losowania też Pani sama ustala? Tak jak wczorajsze 2 nagrody pocieszajki - wylosowała jedna Pani, weszła na scenę po odbiór a tej Pani nie damy, damy Laurze za pomoc przy losowaniu. Pani ta formalnie wylosowała tę nagrodę to może sama niech zdecyduje co z nią zrobić. A co się stało z drugą pocieszajką ? Na koniec życzę wytrwałości w dalszym działaniu i wystrzegania się błędów. Pozdrawiam Organizatorów.
~Anna z. 28-07-2015 8:52
Do Jaro1.Sądzę, że forum Jelonki, to nie jest najlepsze miejsce do dyskusji między dwiema osobami.Ale skoro padło pytanie to odpowiadam.Druga pocieszajka, przed zapowiedzianym losowaniem została przekazana p. Basi, która wcześniej była wywoływana i pojawiła się z opóźnieniem na scenie.Wylosowana pani to sołtys Sosnówki wsi, która uznała moje zagapienie i chętnie przekazała pocieszajkę dla Laury. Zawsze zwyczajowo nagradzamy "Maszyny losujące". Zasady losowania nagród zostały ustalone przez organizatorów.Dla wszystkich, którzy czytają te komentarze oświadczam, że nigdy od kiedy jestem zaangażowana w organizację Festynu, loteria nie przekroczyła liczby 4000, mniej lub bardziej przekraczała liczbę 3000 Dokumentują to książki spisów losów. Jeżeli ma pan wątpliwości, to zadzwonię na podany tel.
~Anna Z. 28-07-2015 8:56
Do Jaro 1.Chciałam jeszcze dodać, że informacje dot. Festynu z Tiko ,to pomówienia.Można powiedzieć, że to Legenda, w której jest zawsze trochę prawdy. Prawdą jest tylko, że główną wygraną miał być Tico.Serdecznie dziękuję Panu za olbrzymie , wieloletnie wspieranie naszych działań , mimo braku zaufania do nas.Pozdrawiam
~Anna Z. 28-07-2015 11:11
Do Jestem Informuję, że ktoś kupił 80 losów, o czym wiedziałam już w niedzielę. Teraz już wiem, że był to pan Jaro1. Zadzwoniłam pod podany przez niego nr tel.aby mu osobiście podziękować i wprost odnieść się do jego krytycznych uwag, a także powiedzieć panu Jaro, że TYLKO TEN WSZYSTKO DOBRZE ROBI, CO NIC NIE ROBI i że jego uwagi przekażę przyszłym organizatorom. Niestety podany nr tel. okazał się fikcyjny.Mi nie brakuje cywilnej odwagi.Zawsze jestem gotowa do rozmowy wprost i odkłamywania zafałszowanych faktów.
~jaro1 28-07-2015 11:48
Do ~Anna Z. Faktycznie w numerze telefonu wkradł się błąd, ostatnia cyfra to 6. Pełny numer to 796 883 306.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group