Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6694
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Festyn dla małego bohatera

Niedziela, 27 maja 2018, 6:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2018, 13:36
Autor: WAC
Karpacz: Festyn dla małego bohatera
Fot. WAC
– Bardzo się cieszę, że są nadal przy nas przyjaciele, którzy nie zapominają o Filipku od momentu gdy się urodził i dzięki którym udaje nam się uzyskać wsparcie na jego rehabilitację – mówiła Izabela Janas, mama Filipka na rzecz którego wczoraj (26.05) odbył się festyn charytatywny w Karpaczu.

Festyn, z którego dochód przeznaczony był na zdobycie środków na leczenie i rehabilitację Filipka Janasa odbywał się już po raz trzeci. Tym razem przyjaciele chłopca, cierpiącego na wiele bardzo poważnych chorób, m.in. czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekoodporną, dysplazję oskrzelowo-płucną, zorganizowali go w parku przy ul. Mickiewicza w Karpaczu.

Prowadzącym imprezę był znany jeleniogórski aktor Jacek Grondowy, a gościem specjalnym - jeleniogórska medalistka Paraolimpiady Lucyna Kornobys. W wielu oczach zakręciła się łza, gdy mały bohater Filipek na kolanach znakomitej sportsmenki odbywał rundę honorową na scenie przy dźwiękach nieśmiertelnego hitu grupy Queen „We are Champions”.

Podczas festynu odbywały się licytacje różnych przedmiotów oraz voucherów na pobyty w pensjonatach. Głodni mogli zjeść pyszne domowe ciasta, kiełbaskę serwowaną przez strażaków z OSP Lubomierz lub pajdę chleba ze smalcem. Dzieci mogły się wyszaleć na dmuchanej zjeżdżalni lub torze przeszkód. Na scenie występowały zespoły wokalne i taneczne, a na finał zagrała grupa Sachiel.

- Filipek miał ostatnio pierwszy przeszczep komórek macierzystych, Na razie idzie do przodu i rozwija się. Jednak nadal musimy walczyć i stale go rehabilitować. Najważniejsze jednak, że jest pogodny, zaraża wszystkich swoim uśmiechem i jest świetnym motywatorem - mówi mama chłopca I. Janas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group