Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6673
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festiwal Nalewek Walońskich pod Szrenicą

Piątek, 6 września 2013, 7:22
Aktualizacja: 7:24
Autor: Org
Region: Festiwal Nalewek Walońskich pod Szrenicą
Fot. Organizator
W Starej Chacie Walońskiej, przy ul. Kołłątaja w Szklarskiej Porębie odbędzie się 15. września o godz. 15.00 Czwarty Sudecki Festiwal Nalewek Walońskich. Festiwal został stworzony i jest dedykowany pamięci Juliusza Naumowicza, Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Udział w festiwalu oraz konkursie na najlepszą nalewkę może wziąć każdy.

Celem festiwalu jest popularyzacja wartości gastronomicznych i krajoznawczych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Sudetów. Organizatorem jest Sudeckie Bractwo Walońskie przy wsparciu Wielkopolsko-Śląskiego Bractwa Siedmiu Gwiazd.

Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach karkonoskich nalewek walońskich; słodkich i wytrawnych. Warunkiem przystąpienia do festiwalu jest złożenie na ręce Anny Naumowicz w Muzeum Ziemi JUNA przy ul. Jeleniogórskiej 9 w Szklarskiej Porębie (tel. 75 717 32 87) własnoręcznie sporządzonej nalewki o minimalnej objętości ¾ litra w naczyniu szklanym lub ceramicznym. Oceny konkursowej nalewek walońskich dokonuje Wysoka Komisja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group