Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5946
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ferie zimowe w „Dąbrówce” na medal!

Wtorek, 30 stycznia 2018, 6:17
Autor: dyr. Katarzyna Lenart– Wyrobek
Jelenia Góra: Ferie zimowe w „Dąbrówce” na medal!
Fot. Użyczone
Ferie zimowe za nami, niestety zima nie była łaskawa i śniegu nie było. Nie zniechęciło to nas, tylko zmobilizowało do organizacji imprez i zabaw zgodnie z panującą aurą za oknem dla naszych podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Zajęcia na świeżym powietrzu tj. rozgrywki piłki nożnej, igraszki na placu zabaw, spacery w poszukiwaniu oznak przedwiośnia, dokarmianie kaczek w pobliskim stawie w Parku Zdrojowym umilały nam upływający czas wolny. Gdy za oknem padał deszcz i zawierucha, braliśmy aktywny i kreatywny udział w zajęciach w pracowni komputerowej, zajęciach plastycznych i kulinarnych, a ulubione programy telewizyjne wspierały nas w pokonywaniu nudy.

W trakcie tych ferii zostaliśmy zaproszeni przez naszego przyjaciela terapeutę p. Krzysztofa Matusiaka do jego „Domu Pachnącego Chlebem” w Raszowie. Tam w trakcie zajęć ekologicznych piekliśmy chleb, ubijaliśmy masło, piliśmy mleko prosto od krowy i zajadaliśmy się pysznym ekologicznym chlebem z miodem. Podsumowaniem naszego pobytu w krainie „mlekiem i miodem płynącej” z dużą dawką śniegu, był przygotowany przez naszych starszych wychowanków: Tomka, Michała, Maćka i Daniela wspaniały grill z kiełbaskami oraz spotkanie z psami Dakotą i Dunkanem rasy haski.

O rozwój kultury osobistej oraz kultury słowa zadbał zaprzyjaźniony z nami Teatr Animacji w Jeleniej Górze zapraszając nas na super spektakl pt. „Choć na słówko”. Recenzje po spektaklu były pozytywne, a młodzi odbiorcy wrócili bardzo zadowoleni.

Na zakończenie ferii wybraliśmy się do Wrocławia na Wystawę Klocków LEGO. Atrakcji było co niemiara, ponieważ oprócz fantastycznej prezentacji dzieł z klocków, wśród której najwięcej emocji wzbudził oczywiście wizerunek najlepszego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego, można również było w kąciku zabaw wykreować samodzielne konstrukcje. Zbudowany przez nasze dzieci i wychowawcę p. Katarzynę Ciereszko zamek, wzbudził wśród obserwatorów zachwyt i podziw. Nie małą atrakcją było także zwiedzanie samego Stadiony Miejskiego we Wrocławiu, a roztaczająca się panorama skąpana w promieniach słońca umożliwiła podziwianie miasta i jego zabudowań.

No cóż ferie, ferie i po feriach, a teraz przed nami znowu szkoła i pokonywanie wszelkich trudności i problemów z duża dawką sił i motywacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group