Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8230
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ferie tuż, tuż – a może praca tymczasowa?

Wtorek, 9 stycznia 2018, 8:12
Autor: Org
Jelenia Góra: Ferie tuż, tuż – a może praca tymczasowa?
Fot. Organizator
Zbliżają się ferie zimowe. To nie tylko czas odpoczynku, ale również niektórzy młodzi jeleniogórzanie zaczną rozglądać się za pracą, gdyż chcą mieć za co pojechać na ferie i dysponować własnymi funduszami. Czy łatwo znajdą zatrudnienie?

- Muszą uzbroić się w cierpliwość. Ofert na razie jest niewiele, ale sezon dopiero się zaczyna - mówi pośrednik pracy z Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Jeleniej Górze. OHP przyjmuje propozycje pracy od pracodawców oraz zgłoszenia od młodzieży chętnej do pracy. Obecnie w Młodzieżowym Biurze Pracy w Jeleniej Górze przyjętych jest kilkanaście ofert. Wystarczy skontaktować się z pośrednikiem pracy mailowo lub telefonicznie, aby uzyskać wszelkie informacje.

Zaletą pracy okresowej jest np. możliwość zarobienia swoich pierwszych pieniędzy. Jednakże zalet jest znacznie więcej. To wczesne zetknięcie się z realnym rynkiem pracy, a co za tym idzie - możliwość sprawdzenia siebie oraz własnych predyspozycji i umiejętności czy też praktyczna nauka zarządzania swoim czasem. Praca okresowa może być zatem dla nastolatka ważnym krokiem nie tylko do usamodzielnienia się, ale także zdobycia doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości.

Ponadto w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze trwa kolejny nabór do projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”. Chętni nadal mogą się zgłaszać, aby wziąć udział w bezpłatnych kursach zawodowych, które w krótkim czasie pozwolą zdobyć kwalifikacje. Projekt skierowany jest do osób w wieku 18-24 lata bezrobotnych i niekształcących się w systemie dziennym.

Osoby objęte projektem w porozumieniu ze specjalistami z CEiPM w jeleniej Górze będą mogły wybrać profil swojego kształcenia zgodny z ich zainteresowaniami oraz potrzebami lokalnego rynku pracy. Po zajęciach teoretycznych odbędzie się 3-miesięczny płatny staż. Uczestnicy objęci będą także innymi formami wsparcia np. warsztaty kreowania własnego wizerunku czy zwrot kosztów dojazdu.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, które znajduje się przy ul. Wiejskiej 29. Można się też kontaktować mailowo: mbp.ohp.pl lub i.zarczynska@ohp.pl oraz telefonicznie 75 64 577 37 lub 75/ 645 77 35 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1120
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group