Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2098
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ferie tuż, tuż – a może praca tymczasowa?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 stycznia 2018, 8:12
Autor: Org
Fot. Organizator
Zbliżają się ferie zimowe. To nie tylko czas odpoczynku, ale również niektórzy młodzi jeleniogórzanie zaczną rozglądać się za pracą, gdyż chcą mieć za co pojechać na ferie i dysponować własnymi funduszami. Czy łatwo znajdą zatrudnienie?

- Muszą uzbroić się w cierpliwość. Ofert na razie jest niewiele, ale sezon dopiero się zaczyna - mówi pośrednik pracy z Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Jeleniej Górze. OHP przyjmuje propozycje pracy od pracodawców oraz zgłoszenia od młodzieży chętnej do pracy. Obecnie w Młodzieżowym Biurze Pracy w Jeleniej Górze przyjętych jest kilkanaście ofert. Wystarczy skontaktować się z pośrednikiem pracy mailowo lub telefonicznie, aby uzyskać wszelkie informacje.

Zaletą pracy okresowej jest np. możliwość zarobienia swoich pierwszych pieniędzy. Jednakże zalet jest znacznie więcej. To wczesne zetknięcie się z realnym rynkiem pracy, a co za tym idzie - możliwość sprawdzenia siebie oraz własnych predyspozycji i umiejętności czy też praktyczna nauka zarządzania swoim czasem. Praca okresowa może być zatem dla nastolatka ważnym krokiem nie tylko do usamodzielnienia się, ale także zdobycia doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości.

Ponadto w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze trwa kolejny nabór do projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”. Chętni nadal mogą się zgłaszać, aby wziąć udział w bezpłatnych kursach zawodowych, które w krótkim czasie pozwolą zdobyć kwalifikacje. Projekt skierowany jest do osób w wieku 18-24 lata bezrobotnych i niekształcących się w systemie dziennym.

Osoby objęte projektem w porozumieniu ze specjalistami z CEiPM w jeleniej Górze będą mogły wybrać profil swojego kształcenia zgodny z ich zainteresowaniami oraz potrzebami lokalnego rynku pracy. Po zajęciach teoretycznych odbędzie się 3-miesięczny płatny staż. Uczestnicy objęci będą także innymi formami wsparcia np. warsztaty kreowania własnego wizerunku czy zwrot kosztów dojazdu.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, które znajduje się przy ul. Wiejskiej 29. Można się też kontaktować mailowo: mbp.ohp.pl lub i.zarczynska@ohp.pl oraz telefonicznie 75 64 577 37 lub 75/ 645 77 35 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group