Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3293
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Feralna "zebra" przy sądzie

Środa, 13 czerwca 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Feralna "zebra" przy sądzie
Fot. Angela
W szoku i z obrażeniami nogi trafiła we wtorek do szpitala czternastolatka potrącona na przejściu przy ulicy Wojska Polskiego.

We wtorkowe popołudnie 14-letnia dziewczyna przechodziła przez pasy na rogu Mickiewicza i Wojska Polskiego. Przed pieszą zatrzymał się pojazd nauki jazdy, ale jadący za nim kierowca volkswagena passata próbował ominąć auto z literką „L” i potrącił nastolatkę.

Żona kierującego wyjaśniała, że nikt w aucie pieszej nie widział, a nauka jazdy stała przed przejściem dość długo i zasłaniała widoczność. Wtedy kierowca zdecydował się na manewr ominięcia auta i wjechał w dziewczynę. Ta – wg wersji prowadzącego passata – wtargnęła nagle na jezdnię.

Świadkowie i instruktor nauki jazdy, której kursant prawidłowo zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, zaprzeczają.
– Zatrzymaliśmy się, by przepuścić dziewczynki – wyjaśnia Małgorzata Basiura, instruktorka z Nowogrodźca. – Jedna z nich zaczęła przechodzić przez ulicę, druga chyba zauważyła jadący samochód i wycofała się.

Taka wersję utrzymuje również policja, która przybyła na miejsce wypadku.
– Kierujący nauką jazdy wraz z kursantem zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, za nimi jechał pojazd osobowy passat, który nie zachował należytej ostrożności, minął na podwójnej ciągłej stojący przed nim samochód i potrącił prawidłowo przechodzące dziecko, które doznało urazu najprawdopodobniej nogi – mówi st. sierż. Kacper Krauze z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Kierowcy grozi najprawdopodobniej skierowanie sprawy do sądu.

Wypadków, stłuczek i potrąceń zdarza suę na ulicy Wojska Polskiego coraz więcej. Mimo to nie ma szans na zamontowanie tu świateł, a jedynym rozwiązaniem tej kwestii jest roztropność i uwaga kierowców.
– Jest to newralgiczne miejsce, dlatego ustawienie tu jakiejkolwiek sygnalizacji świetlnej w godzinach szczytu spowoduje pojawienie się korków, które praktycznie całkowicie uniemożliwią przejazd – twierdzą policjanci i drogowcy. Dlatego jeszcze raz apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie podczas jazdy szczególnej ostrożności i rozwagi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group