Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5633
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Fantasmagorie Katarzyny Gorczycy pod Szrenicą

Wtorek, 10 marca 2015, 7:55
Aktualizacja: 7:58
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Fantasmagorie Katarzyny Gorczycy pod Szrenicą
Fot. Organizator
Od dzisiaj (10.03) w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie (przy ul. Okrzei 28; tel. 75–71–721–24) można zwiedzać wystawę Katarzyny Gorczycy pt. “Moje fantasmagorie”. Wystawa czynna do 30 kwietnia (nieczynne w poniedziałki).

Katarzyna Gorczyca (ur. 11 lutego 1983 r. w Jeleniej Górze) jest absolwentką Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze oraz Konserwacji i Renowacji Dziel Sztuki we Wrocławiu. Specjalizuje się w konserwacji i renowacji rzemiosł artystycznych, mebli, ram oraz w pozłotnictwie i malarstwie sztalugowym.

- Moja twórczość ma bardzo osobisty i indywidualny charakter – mówi o sobie Katarzyna Gorczyca. - Eksperymentuję z własną sztuką. Łączę farby olejne ze złotem, brązem czy srebrem proszkowym. “Rzeźbię” swoje obrazy szpachelkami używając różnego podłoża malarskiego. Większość moich prac jest oniryczna. Staram się, by jej obrazy budowały skrajne emocje oraz prowokowały do myślenia.

Katarzyna Gorczyca inspirację dodatkowo czerpie z podróży swojego brata, a także od artystów takich jak Caspar David Friedrich, Jacek Malczewski, William Turner i Andy Warhol. Autorka ma za sobą kilka wernisaży/wystaw zbiorowych i indywidualnych. Maluje także na zamówienie w różnej technice i formacie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group