Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6106
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Faktury za prąd pod wycieraczką

Czwartek, 3 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 3 sierpnia 2006, 11:40
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Faktury za prąd pod wycieraczką
Fot. Arkadiusz Piekarz
Inkasenci w niewłaściwy sposób zostawiają faktury za energię – skarżą się jeleniogórzanie, którzy mają liczniki na klatkach schodowych.

Faktura powinna trafić do moich rąk, a nie we framugę drzwi – mówi Dariusz Machała z Jeleniej Góry. Jak się dowiedzieliśmy, inkasenci zostawiają rachunki nawet pod wycieraczką przed wejściem do mieszkań.

– To niewłaściwe zachowanie ludzi, którzy są upoważnieni pobierania opłat za prąd – ocenia Jadwiga Reder-Sadowska, miejska rzeczniczka konsumentów. – Kartkę w drzwiach można zostawić sąsiadka sąsiadce, ale nie profesjonalny inkasent. Powinien on zażądać potwierdzenia odbioru faktury – dodaje J. Reder-Sadowska.

Pozostawione w ten sposób rachunki zawierają dane osobowe. Giną w stercie innych ulotek reklamowych, które wyrzucam do kosza. Może się zdarzyć, że przez pomyłkę, trafi tam faktura za prąd.

– Inkasenci, którzy nie przestrzegają określonych procedur, zostaną ukarani – dowiedzieliśmy się w EnergiiPro. – Zdarza się, że inkasent nie zastanie klienta w domu. Faktura powinna być dostarczona pocztą. Ale można też zostawić rachunek w drzwiach, pod warunkiem, że będzie on umieszczony w zamkniętej kopercie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group