Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7312
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Exedy Rally Team startuje w Rajdzie Lausitz

Piątek, 22 października 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2006, 10:16
Autor: Damian Milko
Dolny Śląsk: Exedy Rally Team startuje w Rajdzie Lausitz
Fot. Paweł Skrzywan
W piątek załoga Exedy Rally Team Zbigniew Staniszewski / Łukasz Włoch (Jelenia Góra) weźmie udział w zagranicznej imprezie – niemieckim Rajdzie Lausitz.

Rajd jest rozgrywany nieopodal Zgorzelca, co na pewno przyczyni się do powstania polskiego akcentu ze strony kibiców. Porównując trasy z ubiegłych lat spodziewaną nawierzchnią jest gładki i równy szuter. Lista zgłoszeń jest mocno obsadzona. Zgłoszone są 4 samochody klasy WRC z Matthiasem Kahle na czele. Klasa w której startuje team Łukasza Włocha zdominowana jest przez 11 Mitsubishi Lancerów, którym towarzyszą również Mitsubishi Carisma oraz Toyota Celica GT-4.

Zbigniew Staniszewski: Rajd ten będziemy traktować treningowo, ponieważ potrzebujemy jeździć jak najwięcej kilometrów oesowych w celu pełnego wykorzystania możliwości samochodu. Przestawienie się z ośki na dużo cięższy cztero napędowy samochód sprawia duży problem z trafieniem w punkt hamowania i nad tym musimy pracować.

Łukasz Włoch: Zbyszek zakłada, że start ten będzie miał charakter treningowy, ale jak go znam to nic z tego nie wyjdzie i już od pierwszego oesu narzuci bardzo wysokie tempo. Po pierwszej, krótszej pętli będziemy mogli coś powiedzieć na temat poziomu konkurencji, która jest bardzo liczna.

Start załogi Staniszewski/Włoch w 5 Rajdzie Lausitz jest możliwy dzięki wsparciu firmy EXEDY zajmującej się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości sprzęgieł do samochodów seryjnych jak i sportowych. Podczas rajdu Polacy będą testować nowy rodzaj sprzęgła. Po pierwszych jazdach próbnych są pod ogromnym wrażeniem jego działania. Staniszewski i Włoch liczą na wielu kibiców z Polski jak i z rodzinnego miasta Łukasz Włocha - Jeleniej Góry. Załoga EXEDY RALLY TEAM liczy na gorący doping i nie zawiedzie licznie przybyłej publiczności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group