Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6817
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ewakuacja w Tesco przez głupi żart (aktualizacja)

Piątek, 7 października 2016, 14:59
Aktualizacja: Sobota, 8 października 2016, 8:23
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Ewakuacja w Tesco przez głupi żart (aktualizacja)
Fot. Robert Czepielewski
Dzisiaj (7.10) ok. godz. 12.00 nastąpiła w Jeleniej Górze ewakuacja personelu oraz klientów w sieci handlowej Tesco. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przyczyną było zgłoszenie o podłożeniu bomby. Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji oraz dwa zastępy straży pożarnej, którzy prawdopodobnie przeszukiwali pomieszczenia sklepów

- Przyszedłem do pracy na godzinę dwunastą. Poinformowano mnie, że muszę opuścić obiekt bo jest alarm bombowy - powiedział jeden z pracowników, który prosił o anonimowość.

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze nie chciała skomentować, dlaczego doszło do ewakuacji odsyłając po informacje do rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji. Niestety, pomimo wielokrotnych prób nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem.

Cała akcja trwała ponad 2 godziny, ładunku wybuchowego nie znaleziono i galeria wznowiła pracę.

Za wywołanie fałszywego alarmu, w wyniku którego zarządzono ewakuację grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. W przypadku, gdy nie doszło do ewakuacji, zdarzenie kwalifikowane jest jako wykroczenie, wtedy autorowi głupich żartów może grozić areszt, ograniczenie wolności lub kara grzywny w wysokości do 1,5 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group