Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2614
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Euroregionalne igrzyska młodzieży

Wtorek, 6 maja 2014, 7:57
Aktualizacja: Środa, 7 maja 2014, 7:34
Autor: Org
Jelenia Góra: Euroregionalne igrzyska młodzieży
Fot. Org
W czterech dyscyplinach sportu: lekkoatletyce, siatkówce, piłce nożnej i pływaniu rywalizowały dzieci z Jeleniej Góry oraz zaprzyjaźnionego czeskiego Jablonca podczas XX edycji Euroregionalnych Igrzysk Dzieci i Młodzieży – Jelenia Góra 2014. Impreza odbyła się w miniony weekend (1– 3 maja) w stolicy Karkonoszy.

Każdy zespół czy sztafeta składała się zarówno z Polaków, jak i Czechów. - Nowością było to, że nie rywalizowały ze sobą drużyny z poszczególnych miast, jak to miało miejsce w latach poprzednich, ale zespoły mieszane – relacjonują Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

W pierwszym dniu Igrzysk (1.04.) młodzi sportowcy wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystym odsłonięciu pomnika „Porwanie Europy”. Drugiego maja do południa uczestnicy rywalizowali w przewidzianych programem dyscyplinach sportu. Jelenią Górę w piłce nożnej reprezentowali chłopcy z Karkonoskiego Klubu Sportowego (KKS) oraz dziewczęta z Klubu Piłki Ręcznej (KPR). Reprezentację w pływaniu wystawił klub Just Swim. Drużyny piłki siatkowej wystawiła Szkoła Podstawowa nr 11, natomiast przedstawiciele Szkoły nr 3 i nr 5 walczyli w dyscyplinach lekkoatletycznych. Mimo dokuczliwego chłodu i mżawki, uczestnikom nie zabrakło zaangażowania, ambicji i hartu ducha.

Po obiedzie na sportowców czekała „Gra miejska”. - Polegała ona na wykazaniu się dobrą orientacją w terenie, poszukiwaniu wskazówek, rozwiązywaniu zadań, przemieszczaniu się z punktu do punktu oraz zbieraniu liter, które na końcu tworzyły hasło „Jelenia Góra”. Zabawa przyniosła wiele radości i była długo komentowana i omawiana przez młodych uczestników gry – dodaje Paweł Domagała.

Trzeci i zarazem ostatni dzień przyniósł wiele atrakcji. Wszystkie dzieci wraz z opiekunami korzystały z wypoczynkowego klimatu w Termach Cieplickich, ścigały się gokartami oraz próbowały swoich sił w Avatararenie. O godzinie 17.00 w sali Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyło się podsumowanie rozgrywek miast partnerskich oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Z tej okazji sportowcy wraz z opiekunami wysłuchali koncertu inspirowanego historią Karkonoszy, po którym nastąpiła najważniejsza dla nich część Igrzysk. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone medalami, a drużyny pięknymi pucharami.

Nagrodzono także uczestników konkursu literackiego, który został ogłoszony przed Igrzyskami. Uczestnicy mieli za zadanie napisać esej na temat: „Dlaczego sport i przyjaźń są w życiu ważne”. Wybrano także hasło, które promowało Igrzyska – „Nieważne czy zwyciężymy. Ważne, że dobrze się bawimy”.

Zwycięzcy konkursu na esej (cztery równorzędne nagrody) to: Nikola Tabor i Monika Piotrowska z Gimnazjum nr 4, Michelle Sakowicz – Zespół Szkół Społecznych oraz Dagmara Chlebosz z Gimnazjum nr 1. Zwyciężczynią konkursu na hasło została Agata Skowrońska z Gimnazjum nr 4. Gratulujemy!

Projekt ten był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu NYSA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group