Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6936
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Czechy: Euro 2012: Czesi wybrali Wrocław

Środa, 14 grudnia 2011, 11:33
Aktualizacja: 20:20
Autor: Przemo
Jelenia Góra/Czechy: Euro 2012: Czesi wybrali Wrocław
Fot. archiwum
Na wtorkowej konferencji prasowej prezes czeskiej federacji piłki nożnej Miroslav Pelta poinformował, że reprezentacja Czech będzie przygotowywać się we Wrocławiu. Tym samym szanse Jeleniej Góry maleją niemal do zera, gdyż Czesi jako jedyni poważnie interesowali się bazą w Karkonoszach.

Uczestnicy przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie, do 16. grudnia br. mają wybrać bazę treningową, w której będą "szlifować" formę przed głównym turniejem. Delegacja z Czech, która w zeszłym tygodniu wizytowała Pałac w Wojanowie oraz Stadion Miejski przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze brała pod uwagę trzy lokalizacje: Trzebnicę, Jelenią Górę oraz Wrocław. Wstępnie skreślono propozycję Trzebnicy z powodu hotelu, który cały czas jest w budowie. Za stolicą Karkonoszy przemawiała bliskość do granicy polsko-czeskiej oraz Pałac Wojanów, który wywarł pozytywne wrażenie na delegatach czeskiego związku piłki nożnej.

Ostatecznie grupowi rywale Polaków wybrali Wrocław ze względu na bliskość hotelu Monopol, w którym będą przebywać oraz stadionu przy ul. Oporowskiej - jako bazy treningowej:

- Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się znaleźć miejsce bardzo dobrze usytuowane. Unikniemy problemów logistycznych czy długich dojazdów - tłumaczył Miroslav Pelta.
W grupie A mistrzostw Europy Czesi, którzy wszystkie mecze grupowe rozegrają we Wrocławiu spotkają się z Rosją (08.06.2012), Grecja (12.06.2012) oraz Polską (16.06.2012).
Jeleniogórzanom pozostaje mieć nadzieję, że nowy stadion przy ul. Złotniczej przyciągnie inwestorów, którzy mogliby przyczynić się do ponownego rozkwitu futbolu na naszym terenie, a także polepszy bazę treningową dla młodych talentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group