Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7388
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Etos o atrakcyjności oferty edukacyjnej

Środa, 8 sierpnia 2018, 9:12
Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2018, 6:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Etos o atrakcyjności oferty edukacyjnej
Fot. Przemek Kaczałko
Członkowie i sympatycy stowarzyszenia Etos odbyli już trzecie spotkanie, podczas którego analizowali problemy Jeleniej Góry. Tym razem przyszedł czas na edukację.

Podczas drugiego spotkania uczestnicy pochylili się nad kwestią depopulacji miasta i właśnie wtedy jedną z bolączek określoną podczas analizy była atrakcyjność edukacyjna w Jeleniej Górze, więc postanowiono temu problemowi poświęcić kolejne zebranie.

- Poprzez analizę przyczynowo-skutkową wskazaliśmy dwa kluczowe problemy: słaba oferta rynku pracy – ograniczone możliwości rozwoju oraz mało atrakcyjna oferta edukacyjna – powiedział Paweł Staworzyński, prezes stowarzyszenia Etos. - Dużo młodych ludzi migruje do większych miejscowości, gdzie jest dużo lepsza oferta edukacyjna i co za tym idzie, zostają tam, osiedlają się w celu dalszej kariery zawodowej, a także migrują za pracą. To powoduje ogromne spadki liczby ludności, które mają miejsce w Jeleniej Górze od ponad 20 lat – dodał prowadzący spotkanie.

Uczestnicy zastosowali analizę przyczynowo-skutkową, tworząc raport A3, który stosowany jest w biznesie, a także rozpisali potencjalne źródła problemów na diagramie Ishikawy i zdefiniowali działania zapobiegawcze. Wnioski mają zainteresować osoby decyzyjne do podjęcia stosownych działań.

- Tu nie chodzi tak naprawdę o stworzenie programu wyborczego, tylko podjęcie działań, które będziemy realizować niezależnie od tego, co się dalej wydarzy. Jako młodzi ludzie chcemy zrobić coś dla dobra przyszłych pokoleń, które tu mieszkają. Chcemy, aby osoby decyzyjne zaczęły nas słuchać – przekonuje Paweł Staworzyński, który nie wyklucza startu w wyborach samorządowych na zasadzie „nie chcę, ale muszę”. - Ludzie nie chcą się pchać do polityki, ale nieważne czy ktoś ma poglądy lewicowe czy prawicowe, jest wierzący czy niewierzący – wszyscy dążymy do celu, jakim jest rozwój naszej małej ojczyzny - Jeleniej Góry – dodał szef Etosu.

Podsumowania poszczególnych spotkań można śledzić na stronie stowarzyszenia: etos.jgora.pl

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
33%
Nudzi
3
25%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group