Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6601
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Etaty w strefie

Środa, 15 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:00
Autor: TEJO
Co najmniej 200 osób znajdzie pracę w powstających w Radomierzu pod Jelenią Górą zakładach firmy Dr.Schneider Automotive Poland. Otrzymała ona w lutym zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Na ponad sześciohektarowej działce w Radomierzu zostanie uruchomiony zakład produkcyjny. Części pojazdów samochodowych i motocyklowych (przede wszystkim z tworzyw sztucznych, a także z metali, gumy, tekstyliów, skóry, drewna i szkła) będą dostarczane do producentów znanych marek: Opel, Mercedes, Volkswagen, BMW, Audi, Ford, czy Volvo.
Jak informuje prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości Marek Proskura, niemiecka grupa zainwestuje minimum 15 mln złotych.

Grupa Dr.Schneider zatrudnia ponad 2000 pracowników w 16 firmach na terenie: Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Polski, USA, Brazylii i Meksyku. W powstającym zakładzie w Radomierzu pracę otrzyma minimum 200 osób.

Marek Proskura zapewnia, że w tym roku zostaną utrzymane tendencje wzrostowe podstawowych wskaźników – mierników oceny pracy.
– Zakładam, że w grudniu w zakładach na terenie strefy będzie pracować 3 000 osób, nakłady inwestycyjne przekroczą 1 mld zł, wydamy 8 do 10 nowych zezwoleń – mówi prezes Proskura.

W tym roku tylko w powiecie kamiennogórskim będą uruchomione trzy nowe zakłady: w Lubawce – Lubatex, w Kamiennej Górze - Sopp Polska i PROMEGLA. Drugą halę produkcyjną otworzy Autocam.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group