Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 5420
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Estakada pęka? MZDiM: to tylko wady estetyczne

Środa, 12 stycznia 2011, 7:55
Aktualizacja: Czwartek, 13 stycznia 2011, 8:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Estakada pęka? MZDiM: to tylko wady estetyczne
Fot. Czytelnicy
Mieszkańcy Jeleniej Góry alarmują, że „sypie się wiadukt” w al. Jana Pawła II. Na dowód przysłali zdjęcia pękających fragementów drążonych przez wodę. Z niepokojem pytają, czy konstrukcja nie stanowi zagrożenia dla pieszych i zmotoryzowanych. Miejski Zarząd Dróg i Mostów uspokaja.

Od remontu oddanej do użytku w 1995 roku estakady w al. Jana Pawła II minęło zaledwie dwa i pół roku. Wówczas Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które wygrało przetarg na to zadanie, położyło też nową nawierzchnię jezdni od skrzyżowania Jana Pawła II z ul. Różyckiego i do skrzyżowania z Grunwaldzką.

Wymieniono także nawierzchnię chodnika oraz urządzenia dylatacyjne - elementy montowane na początku i końcu mostu, które umożliwiają pracę obiektu w różnych temperaturach, zarówno dodatnich, jak i ujemnych. Za te prace miasto zapłaciło niemal 3 mln 900 tys. zł. Od odbioru robót inwestycja została objęta trzyletnią gwarancją, która upływa 1 lipca 2011 roku.

– Na bieżąco kontrolujemy stan techniczny całego wiaduktu. Widzieliśmy zarówno zdjęcia, jak i powstałe uszkodzenia gzymsu, które są tylko estetycznymi wadami i w żaden sposób nie wpływają na bezpieczeństwo kierowców. Wczesną wiosną wezwiemy wykonawcę i zażądamy naprawy uszkodzeń w ramach trzyletniej gwarancji – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jelenie Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group