Sobota, 27 czerwca
26°C Jelenia Góra
reklamy

Estakada pęka? MZDiM: to tylko wady estetyczne

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Mieszkańcy Jeleniej Góry alarmują, że „sypie się wiadukt” w al. Jana Pawła II. Na dowód przysłali zdjęcia pękających fragementów drążonych przez wodę. Z niepokojem pytają, czy konstrukcja nie stanowi zagrożenia dla pieszych i zmotoryzowanych. Miejski Zarząd Dróg i Mostów uspokaja.

reklamy

Od remontu oddanej do użytku w 1995 roku estakady w al. Jana Pawła II minęło zaledwie dwa i pół roku. Wówczas Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które wygrało przetarg na to zadanie, położyło też nową nawierzchnię jezdni od skrzyżowania Jana Pawła II z ul. Różyckiego i do skrzyżowania z Grunwaldzką.

Wymieniono także nawierzchnię chodnika oraz urządzenia dylatacyjne - elementy montowane na początku i końcu mostu, które umożliwiają pracę obiektu w różnych temperaturach, zarówno dodatnich, jak i ujemnych. Za te prace miasto zapłaciło niemal 3 mln 900 tys. zł. Od odbioru robót inwestycja została objęta trzyletnią gwarancją, która upływa 1 lipca 2011 roku.rn rn– Na bieżąco kontrolujemy stan techniczny całego wiaduktu. Widzieliśmy zarówno zdjęcia, jak i powstałe uszkodzenia gzymsu, które są tylko estetycznymi wadami i w żaden sposób nie wpływają na bezpieczeństwo kierowców. Wczesną wiosną wezwiemy wykonawcę i zażądamy naprawy uszkodzeń w ramach trzyletniej gwarancji – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jelenie Górze.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka