Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 6420
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Energetycy dla życia

Piątek, 13 maja 2011, 13:12
Aktualizacja: 13:12
Autor: Ewa Styczyńska
JELENIA GÓRA: Energetycy dla życia
Fot. Ewa Styczyńska
EnergiaPro aktywnie uczestniczy w życiu mieszkańców naszego Regionu. Działalności spółki przyświeca idea społecznej odpowiedzialności biznesu, dlatego stale podejmuje się kolejnych inicjatyw mających na celu rozwój i wsparcie działań prospołecznych. W maju, we współpracy z PCK, wzięła aktywny udział w akcji pobierania krwi wśród pracowników Oddziału w Jeleniej Górze.

Wielu pracowników oddawało krew po raz pierwszy, ale byli również honorowi krwiodawcy, którzy wielokrotnie już oddali swoją krew, aby ratować ludzkie życie. Akcja „Energetycy dla życia” spotkała się w Oddziale z dużym odzewem. W ciągu 3 godzin zebrano kilkanaście litrów krwi. Wiele osób wyraziło chęć ponownego oddania krwi i pytało się, kiedy znowu będzie można powtórzyć akcję, gdyż jest ona potrzebna i warta szerokiego rozpropagowania.

Koordynatorem akcji ze strony PCK była Pani Teresa Kamińska - Specjalista ds. Promocji Krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, organizator ekip wyjazdowych: – Zorganizowanie akcji w zakładzie pracy jest dla nas bardzo cenne. Obecnie to my przyjeżdżamy jak najbliżej dawców. Chodzi o to, żeby bywać w takich miejscowościach, zakładach pracy, parafiach, szkołach i innych placówkach, w których ludzie są chętni do zorganizowania takiej akcji. Krew jest lekiem, którego nie kupi się w żadnej aptece. Dawcą jest tylko i wyłącznie zdrowy człowiek i tylko od niego możemy pozyskać krew. Im więcej takich życzliwych ludzi w zakładach pracy, tym więcej mamy krwi dla potrzebujących w szpitalach.

Jelenia Góra w ogóle jest miastem, które nas u siebie chętnie widzi. Dawcy są bardzo życzliwi, ludzie chętnie tę krew oddają. Akcja w EnergiiPro jest świetnie, profesjonalnie przygotowana i mam nadzieję, że nie będzie to nasze jedyne spotkanie, ale firma wejdzie w kontakt z nami i będziemy przyjeżdżać tutaj regularnie. Oddanie krwi przez 30 osób jest dużym zastrzykiem dla naszego Centrum, a my zaopatrujemy cały region, dawne województwa jeleniogórskie i wałbrzyskie – mówi Teresa Kamińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group