Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5986
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „EL–ka” nagrała pirata drogowego

Czwartek, 1 października 2009, 8:07
Aktualizacja: 8:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „EL–ka” nagrała pirata drogowego
Fot. Policja
Sześćset złotych mandatu i siedem punktów karnych – oto konsekwencje brawurowej jazdy samochodem, jakie musiał ponieść kierowca opla vectry. Ukaranie pirata umożliwił film zarejestrowany przez egzaminatora nauki jazdy.

Do zdarzenia doszło na ulicy Mickiewicza. 30-latek zajechał drogę pojazdowi egzaminacyjnemu, skręcał z nieprawidłowego pasa ruchu oraz przekroczył pojedynczą linię ciągłą – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z policji.
Jako dowód na łamanie przepisów w ruchu drogowym posłużyło nagranie z kamery zamontowanej w pojeździe egzaminacyjnym. Egzaminator wraz z kursantem wracał po zakończonym egzaminie na prawo jazdy mając włączoną kamerę rejestrującą obraz i dźwięk.

Pirat za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 600 zł oraz 7 punktów karnych. Przyznał się do popełnionych wykroczeń i oświadczył, że ze zachował się niemądrze. To tylko jedno spośród wielu wykroczeń drogowych odnotowywanych przez jeleniogórskich policjantów.

Niedawno temu w ramach prewencyjnej akcji „Prędkość” na ulicy Konstytucji 3-go Maja stróże prawa zatrzymali 32-letniego motocyklistę, który – jadąc wspomnianym traktem (ograniczenie do 80 km/h) miał na liczniku 146 km. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że pirat nie ma uprawnień do kierowania, zakaz prowadzenia pojazdów do 2011 roku oraz jechał pod wpływem alkoholu.

Za popełnione przestępstwa motocykliście grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Na jak długo straci prawo jazdy, zadecyduje sąd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group