Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 5470
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekonom stawia na regionalną turystykę

Środa, 25 października 2017, 7:33
Aktualizacja: Czwartek, 26 października 2017, 7:27
Autor: Agnieszka Kumek
Jelenia Góra: Ekonom stawia na regionalną turystykę
Fot. Użyczone/ZSE–T
Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze od lat kładzie nacisk na kształcenie u swoich uczniów zainteresowania naszym regionem, bo tu większość z nas się urodziła, tu mieszkamy i zanim pójdziemy w świat i zaczniemy go poznawać, dobrze jest zobaczyć, jak są piękne i ile do zaoferowania mają nasze okolice.

Zaczyna się już we wrześniu tradycyjnym corocznym Dniem Turysty, kiedy wszystkie klasy z wychowawcami wychodzą na wycieczki w różne miejsca naszej kotliny, zróżnicowane pod względem trudności – może to być Chojnik, Perła Zachodu, Witosza czy zwiedzanie Huty Julia w Piechowicach. Jest to też świetna okazja dla klas pierwszych na zintegrowanie się z resztą uczniów i ze sobą nawzajem.

W październiku uczniowie ZSE-T nie mieli czasu na nudę: 16 października klasy trzecie wzięły udział w drugiej edycji Rajdu Pieszego „Kotliniak”, tym razem w Góry Izerskie, 17 października chętni uczniowie z klas pierwszych i drugich uczestniczyli w Rajdzie Papieskim na Chojnik, wraz z wieloma uczniami z innych jeleniogórskich szkół i ośrodków.

W szkole nadal też prowadzony jest projekt „Moja Mała Ojczyzna – wiem, gdzie mieszkam”. Nie jest już to co prawda projekt międzyszkolny, ale przekształcił się w szkolne koło turystyczne, którego członkowie odwiedzili w październiku Muzeum Karkonoskie i wysłuchali wykładu o secesji oraz, korzystając z wyjątkowo pięknej pogody, poszli na Chojnik, gdyż projekt zakłada zapoznanie się z okolicznymi zamkami i pałacami.

Oczywiście, odbywają się też wyjazdy poza nasz teren, jak np. wycieczka samolotem do Warszawy klasy 2 Technikum Obsługi Portów i Terminali, która łączyła się ze zwiedzeniem warszawskiego lotniska, jednak turystyka regionalna jest zawsze na pierwszym miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
130
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group