Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2905
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Eko–Mel „skanalizuje” ulicę Wyczółkowskiego

Środa, 7 kwietnia 2010, 14:25
Aktualizacja: 14:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Eko–Mel „skanalizuje” ulicę Wyczółkowskiego
Ulica Wyczółkowskiego po przejściu ulewy. 1 lipca 2009 roku.
Fot. TEJO
Jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana umowa z wyłonionym w przetargu wykonawcą na budowę kanalizacji przy ulicy Wyczółkowskiego, która od lat przy większych opadach deszczu zmienia się w rwącą rzekę.

Spośród siedmiu złożonych ofert, kwotą niewiele ponad 474 tys. zł zwyciężyło Przedsiębiorstwo Melioracji i Inżynierii Środowiska Eko-Mel z Jeleniej Góry.
Rozstrzygnięcie przetargu na to zadanie odbyło się wczoraj. Miasto na ten cel planowało przeznaczyć ponad 1 mln 20 tys. zł – poinformował dziś zastępca prezydenta miasta Jerzy Lenard.

Złożona oferta okazała się o wiele niższa, a to oznacza, że miasto będzie musiało zaciągnąć o wiele niższy kredyt od planowanego. Wszystkie pozostałe oferty złożone na to zadanie nie odbiegały od wygranej. Druga na liście najkorzystniejszych ofert opiewała na kwotę tylko 2 tys. zł wyższą od wybranej. Pierwotnie w planach na ten rok była nie tylko budowa nowej kanalizacji deszczowej, ale również remont nawierzchni ulicy Wyczółkowskiego. Niestety nie ma na to pieniędzy.

– Cała ulica Wyczółkowskiego wymaga remontu razem z kanalizacją deszczową. W związku z tym, że w budżecie miasta nie ma na to pieniędzy, a nie otrzymaliśmy ich również z tzw. schetynówek, zapadła decyzja, że w tym roku zrobimy tylko jeden element tej inwestycji czyli kanalizację deszczową, która jest najważniejsza ponieważ przy większych opadach deszczu pojawiały się ogromne kałuże i utrudnienie dla mieszkańców – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Obecna kanalizacja deszczowa jest mocno wyeksploatowana i ma małą średnicę. Przy gwałtownych ulewach nie odbiera tej wody i zalewa ulicę oraz okoliczne posesje z piwnicami. W tym roku pojawi się tylko nowa kanalizacja na odcinku od ulicy Hoffmana do Wolności. Położone zostanie około 940 metrów rur, pojawi się tam również 28 nowych wpustów deszczowych, 25 studni rewizyjnych i 25 studni osadnikowych. W przyszłym roku planowane jest wykonanie nawierzchni drogi i chodników oraz – być może – nowe oświetlenie.

- Dzięki niższej kwocie złożonej w ofercie przetargowej być może jeszcze w tym roku uda nam się sfinansować oświetlenie ulicy Wyczółkowskiego, ale o tym przekonamy się już w trakcie prac – mówił Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
101
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group