Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2750
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Eko–Mel „skanalizuje” ulicę Wyczółkowskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 kwietnia 2010, 14:25
Aktualizacja: 14:25
Autor: Angela
Ulica Wyczółkowskiego po przejściu ulewy. 1 lipca 2009 roku.
Fot. TEJO
Jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana umowa z wyłonionym w przetargu wykonawcą na budowę kanalizacji przy ulicy Wyczółkowskiego, która od lat przy większych opadach deszczu zmienia się w rwącą rzekę.

Spośród siedmiu złożonych ofert, kwotą niewiele ponad 474 tys. zł zwyciężyło Przedsiębiorstwo Melioracji i Inżynierii Środowiska Eko-Mel z Jeleniej Góry.
Rozstrzygnięcie przetargu na to zadanie odbyło się wczoraj. Miasto na ten cel planowało przeznaczyć ponad 1 mln 20 tys. zł – poinformował dziś zastępca prezydenta miasta Jerzy Lenard.

Złożona oferta okazała się o wiele niższa, a to oznacza, że miasto będzie musiało zaciągnąć o wiele niższy kredyt od planowanego. Wszystkie pozostałe oferty złożone na to zadanie nie odbiegały od wygranej. Druga na liście najkorzystniejszych ofert opiewała na kwotę tylko 2 tys. zł wyższą od wybranej. Pierwotnie w planach na ten rok była nie tylko budowa nowej kanalizacji deszczowej, ale również remont nawierzchni ulicy Wyczółkowskiego. Niestety nie ma na to pieniędzy.

– Cała ulica Wyczółkowskiego wymaga remontu razem z kanalizacją deszczową. W związku z tym, że w budżecie miasta nie ma na to pieniędzy, a nie otrzymaliśmy ich również z tzw. schetynówek, zapadła decyzja, że w tym roku zrobimy tylko jeden element tej inwestycji czyli kanalizację deszczową, która jest najważniejsza ponieważ przy większych opadach deszczu pojawiały się ogromne kałuże i utrudnienie dla mieszkańców – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Obecna kanalizacja deszczowa jest mocno wyeksploatowana i ma małą średnicę. Przy gwałtownych ulewach nie odbiera tej wody i zalewa ulicę oraz okoliczne posesje z piwnicami. W tym roku pojawi się tylko nowa kanalizacja na odcinku od ulicy Hoffmana do Wolności. Położone zostanie około 940 metrów rur, pojawi się tam również 28 nowych wpustów deszczowych, 25 studni rewizyjnych i 25 studni osadnikowych. W przyszłym roku planowane jest wykonanie nawierzchni drogi i chodników oraz – być może – nowe oświetlenie.

- Dzięki niższej kwocie złożonej w ofercie przetargowej być może jeszcze w tym roku uda nam się sfinansować oświetlenie ulicy Wyczółkowskiego, ale o tym przekonamy się już w trakcie prac – mówił Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Nie rozumiem 7-04-2010 14:48
Jeżeli kosztorys inwetorski w mieście opiewał na ok. 1 mln zł, a Eko mel zaoferował cenę aż o ponad 50% niższą, to ja się pytam, na czym aż tak zaoszczędzi Eko mel???? Jeżeli aż tyle oszczędzi to jaka będzie jakość tej roboty??? Mądrzy ludzie mówią, że tanie sadło psy jedzą - a tanie roboty mieszkańcy płacą po czwórnie. Podobno radny PO pan Sawicki jest ważnym pracownikiem EKO-Melu. W radzie piastuje funkcję szefa komisji rewizyjnej, która wydaje wniosek o absolutorium Obrębalskiemu, czyżby zatem wygrany przetarg stanowił łapówkę za wydanie absolutorium, bo jakaś dziwna tu zbieżność dat?
~rrr 7-04-2010 15:09
a mieli zrobic calosc w tym roku ha zawsze obiecuja ale tylko obiecuja
~ 7-04-2010 15:11
Dlaczego takiego remontu nie można zrobić raz a porządnie ?.Są oszczędności z budowy obwodnicy,tańsza będzie ka...lizacja więc jak to jest że nie ma pieniędzy ???Za to nigdy ich nie brakuje na biesiady p Obrębalskiego na te wyżerki z ciągle tymi samymi przedstawicielami miasta (,klechy,radni )a to opłatek ,a to jajeczko a my tu na Wyczółkowskiego będziemy się taplać w błocie po tych robotach ziemnych przez całą zimę
~groger90 7-04-2010 15:25
Nie ruszajcie tej kałuży.Tu wylęgły się dinozaury Jeleniej Góry.Od tylu lat przy przystanku 1 jest kałuża i niech będzie.To nic nie pomoże a tylko miasto straci pieniądze.Cała ta kałuża to będzie i nic na to nie poradzą.Chyba że przebudują całą Wyczółkowskiego.
~ech 7-04-2010 15:33
Miasto na ten cel planowało przeznaczyć ponad 1 mln 20 tys. zł. Wyłoniona firma wykona prace za ok. 474 tys. zł. Więc jak to nie ma środków na remont ulicy Wyczółkowskiego?
~ 7-04-2010 16:49
No wlasnie jezeli zaoszczedzili,to dlaczego nagle zabraklo? Chyba,ze wiedza,ze trzeba te zaoszczedzone pieniazki przeznaczyc na naprawy po firmie Eko-mel. Albo reszte przeznaczyli na uroczyste otwarcie wyremontowanego odcinka z udzialem pana prezydenta i "radnych" A takie imprezki jak wiadomo kosztuja:)
~z Hofmana 7-04-2010 18:13
Angela ulica Hofmana przez jedno "F" !! Artysta zwał się Wlastimil Hofman. :)
~burson#1 7-04-2010 18:51
ja sie zastanawiam tylko jak bedzie wygladac poruszanie sie po wyczółkowskiego skoro nowa nawierzchnia ma sie pojawic za rok a stara zostania zaorana.
~J@ck 7-04-2010 19:57
ta władza to jakiś odlot... oni żyją w swoim świecie 10000 tyś na konto a plebs 1200
~budospec 7-04-2010 22:00
Jak mi wiadomo to radny pan Sawicki nie pracuje już w Eko-Mel ,bo Zarząd tego Przedsiębiorstwa pozbył się go w grudniu 2009 r.,a po drugie wcale nie był tam ważnym pracownikiem tylko zwykłym "przynieś-wynieś-pozamiataj"i napewno nie miał nic wspólnego z przetargiem który wygrało to Przedsbiorstwo.Bardzo często właśnie to Przedsiębiorstwo naprawia szkody po różnych wykonawcach którzy wcześniej wygrali przetargi i zrobili fuszerkę.Cieszę się że jeleniogórska firma wygrała ten przetarg i zrobi to napewno dobrze.Jest to firma z długoletnim stażem i doświadczeniem a nie takie firmy -kogucik które dzisiaj są na rynku a jutro już po niej nie ma śladu i szukaj wiatru w polu.Ta firma daje gwarancję i będzie miasto mogło się zwrócić o kary czy poprawki do takiej firmy i jeszcze do tego zatrudnia ludzi z Jel.Góry a to ważne przy takim wysokim bezrobociu.Firmy z innych okolic mają swoich pracowników i zazwyczaj po wykonaniu tak poważnych zleceń rozwiązuja swoją działalność i się przekształcają a o gwarancji na wykonane roboty zapominają bo zazwyczaj już nie istnieja.Brawo dla tych co wybrali tą firmę i oby jak najszybciej się upo...li z wykonaniem tej roboty.Powodzenia
~bankier 13-04-2010 20:56
Kłopot polega na tym, że miasto źle kalkuluje takie, czy inne roboty. Celowo zawyża się kosztorys a później miasto pokazuje,że dług udało sie mniejszy zrobić itd. Wszystko ukartowane...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group