Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 2320
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ekologicznie, zdrowo i na ludowo przed ratuszem

Niedziela, 11 września 2011, 12:04
Aktualizacja: 15:41
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Ekologicznie, zdrowo i na ludowo przed ratuszem
Relację z imprez zamieścimy w popołudniowych doniesieniach Jelonki
Fot. RED
Produkty takie, jakich w sklepach ze świeczką szukać, można było nabyć dziś na placu Ratuszowym podczas XXIV Kiermaszu Ekologicznego zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Impreza, być może z powodu upału, cieszyła się mniejszym niż zazwyczaj zainteresowaniem zarówno wśród wystawców jak i gości.

Na Rynek zjechali przedstawiciele wielu miejscowości z terenu byłego województwa jeleniogórskiego, aby pochwalić się swoimi wyrobami z naturalnych surowców i wytworzonych zgodnie z naturalnymi recepturami.

Były więc kiełbasy z mięsa bez żadnych domieszek, sery z gospodarstw ekologicznych czy też przetwory na zimę wykonane domowym sposobem. Nie zabrakło miodów (w tym pitnych), różnych nalewek i produktów pszczelich. Na straganach można było także docenić walory smakowe mało u nas popularnego kwasu chlebowego, a także kupić bochny wiejskiego chleba. Wystawcy zapewniali, że ekologicznie znaczy zdrowo, ale nie zawsze tanio. Ceny bowiem kształtowały się wyżej niż w sklepach.

Dostępna była także odzież „ekologiczna” oraz rozmaite przedmioty dekoracyjne i wiele drobiazgów, choćby pachnąca lawenda w rozmaitych zestawach. Dla miłośników upraw własnych oferowano mnóstwo sadzonek przeróżnych ziół.

Kiermasz okrasiły muzyką zespoły ludowe. Rozstrzygnięto także wiele konkursów związanych z tematyką ekologiczną, rolniczą i wiejską. Niestety, wbrew zapowiedziom, o godz. 13 nie rozpoczął się festyn oraz inne imprezy związane ze Światowym Rokiem Lasów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group