Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8443
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Wtorek, 7 lipca 2020, 11:06
Aktualizacja: Czwartek, 9 lipca 2020, 8:37
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema
Fot. Tomasz Raczyński
Po raz pierwszy w siedemdziesięcioletniej historii Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach odbył się egzamin zawodowy uczniów szkoły branżowej. Po trzech latach nauki przystąpili do niego ślusarze i operatorzy obrabiarek skrawających.
Dla wszystkich: uczniów, rodziców, nauczycieli było to ważne, ale i emocjonujące wydarzenie, zwłaszcza egzamin praktyczny przeprowadzony u pracodawców w kowarskiej Fabryce Maszyn LAKFAM i u producenta renomowanych naczep - KEMPF - powiedział Janusz Tymiński, wicedyrektor ZSO w Kowarach.

Zadania egzaminacyjne polegały na wykonaniu określonego elementu z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn i narzędzi. Zdający musieli wykazać się umiejętnościami frezowania, toczenia, szlifowania i wykonania precyzyjnych pomiarów. W opinii egzaminatora z ramienia Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami.

Eksperyment z otwarciem Branżowej Szkoły 1. stopnia w Kowarach okazał się sukcesem, co potwierdziły wyniki egzaminów praktycznych. Obecnie kształcimy uczniów w dziesięciu zawodach, wierzymy w ich dobre wyniki za rok - dodał J. Tymiński.

Twoja reakcja na artykuł?

33
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group