Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8395
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Egzamin na próbę

Poniedziałek, 15 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 stycznia 2007, 20:04
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Egzamin na próbę
Fot. Angelika Grzywacz
Ponad dwustu uczniów Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki sprawdzało dzisiaj (poniedziałek) swoją wiedzę.

Odbył się próbny egzamin z zakresu przedmiotów humanistycznych.
- W tym roku każda szkoła sama ustalała sobie datę przeprowadzenia próbnych egzaminów dla trzecioklasistów – mówi Jolanta Piasecka, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.
Jak sądzą zdający, to dobry pomysł by pisać egzamin już w styczniu, bo jest jeszcze sporo czasu by uzupełnić ewentualne braki.
- Wiadomo, że pytania na egzaminie właściwym będą zupełnie inne – mówi Jolanta Piasecka.- Uczniowie jednak dzięki takim próbom mają okazję zapoznania się, na czym ten egzamin polega, i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.
- Wiele moich kolegów i koleżanek niedokładnie przeczytało polecenia, w związku z czym kilka zadań wykonali niepoprawnie – mówi Ola Polak. - To jest nauczka na przyszłość dla nas wszystkich. Trzeba być uważnym.
Gimnazjaliści do rozwiązania mieli dwadzieścia zadań zamkniętych (testy) oraz 11 otwartych, w tym do napisania rozprawkę.
- Banalne były pytania ułożone na podstawie tekstu, który musieliśmy przeczytać – mówi Michał Barciś.
Wyników jeszcze nie ma, ale dyrektor gimnazjum jest ze swoich uczniów zadowolona.
- Wszyscy podeszli do tej próby bardzo poważnie – mówi Jolanta Piasecka.
- Na rozprawkę wybrałam temat „Jakie zajęcie twoim zdaniem może dać człowiekowi najwięcej szczęścia i satysfakcji – powiedziała Ola. – Powołałam się m.in. na Jurka Owsiaka.
Uczniowie podeszli do testu ambitnie, bo i ambitne mają plany na przyszłość. Tomasz Chabinka, Adam Kozłowski, Magda Piskorz, Paulina Załęska oraz Michał Barciś chcą się dostać do liceum im. Norwida. Ola marzy o wrocławskim liceum sióstr Urszulanek.
Jutro (wtorek) uczniów czeka część matematyczno – przyrodnicza. Prawdziwe egzaminy gimnazjalne odbędą się 25 i 26 kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group