Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3812
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Egipskie ciemności na przejściach dla pieszych

Niedziela, 2 grudnia 2012, 7:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 grudnia 2012, 6:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: Egipskie ciemności na przejściach dla pieszych
Fot. Angela
– Od miesiąca na jednym z najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Wolności i Marii Skłodowskiej – Curie jest ciemno, bo spaliła się żarówka i nie ma jej kto wymienić – skarżył się pan Tadeusz, jeleniogórzanin. Inni Czytelnicy dodają, że podobna sytuacja jest na przejściach przy ul. Różyckiego oraz Ogińskiego. Tauron wyjaśnia, że czeka na specjalne lampy, które mają być na początku bieżącego tygodnia.

- To jakiś absurd – mówi nie bez emocji pan Tadeusz pracujący nieopodal, który przyszedł do naszej redakcji. – Pracuję w pobliskim kiosku przy przejściu i widzę co się dzieje. Już od godz. 17.00 przejście jest ciemne, a ludzie przebiegają przez ulice w obawie o własne życie. Miesiąc temu, dokładnie 5 listopada br., interweniowałem w tej sprawie w zarządzie dróg i mostów. Obiecano mi, że ta sprawa zostanie załatwiona. Nie została – jak było ciemno, tak jest – dodaje Czytelnik.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze wyjaśnia, że „utrzymaniem” ulicznego oświetlenia zajmuje się firma Tauron Dystrybucja i pracownicy zarządu dróg już dawno jej zgłosili awarie.

- Czekamy tak jak mieszkańcy, zgłosiliśmy awarię zarówno na tym przejściu, jak i na przejściach interaktywnych przy ul. Różyckiego (przy Karłowicza) oraz przy skrzyżowaniu ul. Ogińskiego i Wiejskiej – mówi wicedyrektor Jerzy Bigus. – Nie wiem z czego wynika tak długi czas usunięcia tych usterek, ale będziemy to sprawdzać i ponownie interweniować – dodaje.

Anna Biesaga, koordynator biura komunikacji firmy Tauron Dystrybucja tłumaczy, że sprawa jest poważniejsza, bo nie chodzi w niej o wymianę zwykłej żarówki.

- Informacja o awarii została nam przekazana dwa tygodnie temu – twierdzi Anna Biesaga. - Ze względu na fakt, iż w oprawach oświetleniowych nad przejściami dla pieszych zastosowane są źródła światła o innej temperaturze barwowej, niż powszechnie stosowane w oświetleniu drogowym, wymagało to dodatkowego zamówienia metalohalogenkowych lamp wyładowczych. Planowany termin dostawy przypada na początku tygodnia. Wtedy zostaną one bezzwłocznie zainstalowane we wskazanych lokalizacjach – zapewnia i dodaje: mamy świadomość, że jest to znaczące utrudnienie dla przechodniów i dlatego staramy się czas usunięcia usterki maksymalnie skrócić, ale ze względów technologicznych nie ma możliwości zastosowania innego rodzaju opraw. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group