Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6870
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dziwiszów wzorcową wioską internetową

Środa, 7 stycznia 2009, 10:14
Aktualizacja: 10:14
Autor: TEJO
REGION: Dziwiszów wzorcową wioską internetową
Fot. .......
Najnowocześniejszy sprzęt multimedialny za ponad 100 tysięcy złotych mają do dyspozycji mieszkańcy Dziwiszowa i pobliskiego Jeżowa Sudeckiego. Wszystko dzięki zrealizowanemu przez władze gminy projektowi „Wioska internetowa, kształcenie na odległość na terenach wiejskich”.

Prace nad realizacją projektu Fundacji Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia w Dąbrowie Górniczej, działającej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, do której wójt Edward Dudek złożył wniosek, trwały od końca października – poinformował Ryszard Wach, sekretarz gminy w Jeżowie. – Wskazano trzy lokalizacje: w Chrośnicy, Jeżowie i Dziwiszowie. Ze względu na warunki lokalowe wybrano Dziwiszów.

Gmina przygotowała lokal, a partnerzy wykonali wszystkie dodatkowe prace: założyli instalację alarmową, zakupili meble oraz – co najważniejsze – wyposażyli placówkę w nowoczesny sprzęt komputerowy (komputery, oprogramowanie, bibliotekę multimedialną, ekran, etc). Zadbano także o instalację sieciową.

Centrum otwarto pod koniec grudnia. Wartość wyposażenia przekracza 100 tysięcy złotych. Placówka jest dostępna od wtorku do soboty w godz. 15 - 21. Korzystają z niej nie tylko ludzie młodzi. – Założeniem projektu jest umożliwienie dostępu i nauczenia się posługiwania nowoczesnymi środkami komunikacji informatycznej – mówi Ryszard Wach.

Gmina zobowiązała się, że będzie utrzymywała Centrum Kształcenia przez pięć lat i zapewni także opiekuna. – Zapraszamy instytucje, stowarzyszenia i organizacje społeczne do współpracy w organizowaniu na bazie placówki różnych form zajęć, kursów, spotkań lub warsztatów – zachęca sekretarz gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group