Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 5998
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziury jak klątwa. Na osiedlu Pod Jeleniami

Wtorek, 26 kwietnia 2011, 7:04
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 7:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dziury jak klątwa. Na osiedlu Pod Jeleniami
Fot. TEJO
Wciąż nie widać pozytywnego finału rozmów dotyczących przejęcia przez miasto drogi na osiedlu Pod Jeleniami (dawne koszary) w Jeleniej Górze. Teren należy do Agencji Mienia Wojskowego, z którą samorząd od lat prowadzi negocjacje. Zgodnie z zapowiedziami w najbliższym czasie AMW ma ogłosić przetarg na załatanie dziur, które od lat stwarzają sporo problemów mieszkańcom i przedsiębiorcom.

Jak zapewnia Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, przetarg na roboty budowlane dotyczące naprawy nawierzchni dróg na osiedlu Pod Jeleniami ma być ogłoszony w najbliższym czasie. Dokładnej daty wykonania tego zadania nikt jednak nie podaje. Tymczasem trwają rozmowy miasta z Agencją Mienia Wojskowego na temat zamiany nieruchomości.

– Przetarg na to zadanie został już ogłoszony w minionym roku, ale większe firmy nie były zainteresowane wykonaniem. Ustalono, że z chwilą ogłoszenia przetargu otrzymamy specyfikację tego zadania i będziemy namawiali mniejsze podmioty. W założeniu jest doraźne załatanie dziur. Trwają natomiast rozmowy dotyczące przejęcia pakietu nieruchomości, którymi dysponuje Agencja Mienia Wojskowego, w tym dwóch budynków przy Szkole Podstawowej nr 7 i stadionu przy ul. Podchorążych w zamian za działki niezabudowane skarbu państwa, które są w naszym zarządzie. Agencja Mienia Wojskowego powinna być tym zainteresowana, bo utrzymywanie budynków jest droższe niż utrzymanie działek – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Termin ostatecznego zakończenia negocjacji miasta z Agencją Mienia Wojskowego nie jest znany. Tymczasem mieszkańcy osiedla Pod Jeleniami, gdzie przez lata działały koszary wojskowe oraz szkoła radiotechniczna w różnych postaciach, mają dość głębokich kolei i dziur na głównej drodze. W sumie chodzi o jej kilkusetmetrowy odcinek. Na sensowne zagospodarowanie czeka także dawny plac defilad – obecnie plac Radiotechników, gdzie – pośród reliktów dawnego przeznaczenia tego terenu – jest prowizoryczny parking.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group