Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6041
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzisiaj rusza Akademia Młodych Odkrywców

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 17 listopada 2014, 8:55
Aktualizacja: 9:02
Autor: Angela
Fot. Organizator
Już dzisiaj (17.11) o godz. 17.00 w przepięknym zabytkowym pałacu Schaffgotschów czyli siedzibie Politechniki Wrocławskiej przy placu Piastowskim 27 w Cieplicach odbędzie się inauguracja Akademii Młodych Odkrywców. Na pierwszym spotkaniu dzieci otrzymają indeksy, natomiast na końcu roku nauki, każdemu z uczestników zostanie wręczony dyplom ukończenia AMO. Wszystkie zajęcia są bezpłatne dla uczestników.

Centrum „Akademia Młodych Odkrywców Politechniki Wrocławskiej” to cykl wykładów i warsztatów popularno-naukowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. W spotkaniach mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze w wybrane poniedziałki o godzinie 17.00.

- Naszym celem jest zainteresowanie dzieci naukami ścisłymi i inżynierskimi – informuje Anna Hajdusiane, dyrektor Centrum Międzywydziałowego "Akademia Młodych Odkrywców
Politechniki Wrocławskiej". - Podczas spotkań z dziećmi w sposób zrozumiały i ciekawy będą prezentowane różne zagadnienia związane z fizyką, matematyką, techniką, itp. Każde spotkanie będzie ilustrowane obrazkami, zdjęciami oraz w miarę możliwości krótkimi filmami dydaktycznymi. Podczas zajęć będziemy przeprowadzać wiele doświadczeń naukowych oraz pokazywać dzieciom, jak je mogą powtórzyć w domu lub w szkole – wyjaśniają pomysłodawcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ciepliczanin 18-11-2014 0:08
Politechnika Wrocławska niech lepiej wysprząta śmieci w części Parku Zdrojowego należącej do tej uczelni. Takiego syfu jakiego narobili tam studenci i pracownicy tej pseudo szkółki nie ma nigdzie w parku! Nie chcemy tu wrocławskich zwyczajów!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group