Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4986
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzisiaj kolejna pikieta mieszkańców Osiedla "Pod Jeleniami"

Piątek, 21 czerwca 2013, 8:14
Aktualizacja: 14:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Dzisiaj kolejna pikieta mieszkańców Osiedla "Pod Jeleniami"
Fot. Archiwum
– Nie chcę więcej widzieć Agencji Mienia Wojskowego w Jeleniej Górze – mówi prezydent Marcin Zawiła. – To szkodliwa instytucja, która czerpie korzyści aż do spodu i nawet w najmniejszym zakresie nie interesuje się losem ludzi, którym sprzedała swoje nieruchomości. Te ostre słowa padły o dziurawych drogach Osiedla „Pod Jeleniami”. Wczoraj (20.06) prezydent spotkał się z mieszkańcami, ale jego zapewnienia nie przekonały ich, bo dzisiaj (21.06) będą oni pikietować na Placu Ratuszowym.

O sprawie pisaliśmy już wielokrotnie. Mieszkańcy ul. Kadetów, Kazimierskiego i Elewów od 2001 roku walczą o remont kompletnie zniszczonych dróg oraz doświetlenie ich osiedla.

- Nie jesteśmy mieszkańcami drugiej kategorii. „Kadetów to nie Dakar”, „Żądamy bezpiecznych dróg”, „Chcemy porozumienia prezydenta i Agencji Mienia Wojskowego” – pisali na swoich transparentach, kiedy z końcem maja br. pikietowali na ul. Grunwaldzkiej.

Wczoraj (20.06) mieszkańcy spotkali się z prezydentem. Rozmowy były długie, ale jak się okazuje… bezowocne. Prezydent przedstawił im swoje stanowisko, że nieodpłatnie Miasto przejmie drogi, jeśli AMW przywróci je do stanu użytkowania czyli załata dziury.

- Wówczas będę mógł wystąpić o zewnętrzne pieniądze na kompleksowy remont tych dróg w 2014 roku – mówił prezydent Marcin Zawiła. – Przekazaliśmy mieszkańcom aktualną sytuację prawną tego Osiedla, bo AMW twierdzi, że nie ma prawa wejść na ten teren i remontować tych dróg. 6 czerwca br. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, nakazał AMW usunąć w terminie do 31 sierpnia stwierdzone nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego drogi położonej na terenie działek przy ul. Kadetów, płk Wacława Kazimierskiego i Elewów w Jeleniej Górze. Jeśli Agencja tego nie zrobi, wyremontujemy te drogi na własny koszt i sądownie wystąpimy o zwrot pieniędzy. Swego czasu Agencja Mienia Wojskowego próbowała przekazać nam te drogi na siłę wskazując, że to Jeleniej Góra jest ich właścicielem, ale Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, Wydział Ksiąg Wieczystych po szczegółowym zapoznaniu się ze sprawą oddalił wniosek. W najbliższym tygodniu chcę jechać do Warszawy i rozmawiać z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem, bo AMW chce jeszcze od nas 700 tys. zł za działki położone przy tych drogach – dodał prezydent.

Wczorajsza rozmowa prezydenta i tak przedstawiony plan działania nie przekonały jednak mieszkańców Osiedla „Pod Jeleniami”, którzy zapowiedzieli, że o godzinie 13.00 na Placu Ratuszowym będą kolejny raz pikietować.

- Ponieważ od ostatniej pikiety, która odbyła się w ubiegłym miesiącu, nie nastąpiły żadne widoczne zmiany w funkcjonowaniu osiedla, wspólnoty postanowiły ponownie przypomnieć władzom miasta oraz AMW o problemie, który próbują one w świetle prawa zamieść pod dywan – informują organizatorzy akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1019
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group