Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6599
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzisiaj finał przeglądu „Polskie Kino Młodego Widza”

Czwartek, 13 października 2016, 8:40
Aktualizacja: 8:44
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Dzisiaj finał przeglądu „Polskie Kino Młodego Widza”
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (12.10) odbył się drugi dzień przeglądu. Sala kinowa Jeleniogórskiego Centrum Kultury wypełniła się dziećmi ze szkół podstawowych. Waldemar Wilk, który w JCK odpowiedzialny jest za edukację filmową, zaprezentował najmłodszym pięć filmów. Ostatnim była bajka „Kozucha Kłamczucha”, która też była bohaterem konkursu zorganizowanego przed projekcją filmów.

A co dzisiaj?
1. PIESEK W KRATKĘ reż. Zofia Ołdak. 8 min. 1968
Piesek w kratkę – jeden z kultowych polskich seriali dla dzieci. Obok aktorów występują tu animowane postacie, wśród nich między innymi tytułowy mały, pluszowy, kraciasty piesek. Historia pokazuje jego niesamowite przygody w dziecięcym pokoju (i reszcie mieszkania, ale tylko pod nieobecność właścicielki).

2. JAK TO SIĘ DZIEJE, PYTA AGNISIA, ŻE NA EKRANIE WIDZIMY MISIA reż. Julian Józef Antonisz. 6 min. 1970
Jak to się dzieje, że może u siebie w domu zobaczyć obraz nadawany z telewizyjnego studia? Julian Antonisz w zabawny i zaskakująco prosty sposób tłumaczy dzieciom, czym jest telewizja i jak działa. Bazuje na doskonałym materiale – napisanej przez siebie książce o technicznych zasadach działania telewizji oraz procesie powstawania widowiska telewizyjnego.

3. DWANAŚCIE MIESIĘCY (seria: Bajki i baśnie polskie) reż. Zbigniew Kotecki. 13 min. 2004
Kto wysyła małą sierotkę w środku zimy po maliny? Oczywiście zła macoch i jej okropne córki. Na szczęście dziewczynce przychodzą z pomocą bracia miesiące, którzy raz w roku mają prawo pomóc jakiemuś dobremu dziecku. Jaka kara czeka macochę i jej córki, za podłości i krzywdy wyrządzone sierotce?

4. PAN TOTI I CZARODZIEJSKI GRZEBIEŃ reż. Grzegorz Handzlik, Jaroslav Baran. 8 min.
2014
Pan Toti, jak co dzień szuka skarbów w swojej kopalni. Tym razem trafia na grzebień, który ma czarodziejską moc. Jaką? – o tym przekonuje się razem ze swoim przyjacielem Hehelem.

5. ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI (seria: Wiking Tappi) reż. Andrzej Piotr Morawski. 11 min. 2016
Wiking Tappi, sympatyczny mieszkaniec i obrońca wspaniałego, magicznego Szepczącego Lasu, ciągnącego się nad brzegami Lodowej Zatoki szykuje się do zimy. Potrzebuje orzechów, miodu, chleba, masła, szynki, kiełbasy oraz ciastek z miodem. I sposobu na Trolla!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group