Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7931
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dzisiaj akcja „Pieszy kontra pojazd”

Czwartek, 6 listopada 2014, 14:27
Aktualizacja: 14:29
Autor: 112
Region: Dzisiaj akcja „Pieszy kontra pojazd”
Fot. Archiwum
Policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą dzisiaj (6.11) od rana działania pod nazwą „Pieszy kontra pojazd”. Zapowiadają surowe kary dla pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Akcja potrwa do godz. 22.00.

Podczas działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Chodzi głównie o ich zachowanie w obrębie oznakowanych przejść, gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności. Surowe kary zapowiadają również dla pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez tych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie na czerwonym świetle, przechodzenie w miejscu niedozwolonym lub wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.

- Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Za lekceważenie tego przepisu grozi mandat do 500 zł – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group