Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5132
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziś pierwszy dzień wiosny!

Poniedziałek, 21 marca 2011, 7:37
Aktualizacja: Wtorek, 22 marca 2011, 7:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dziś pierwszy dzień wiosny!
Fot. TEJO
Tak długo oczekiwanej przez wszystkich. Z racji jej nadejścia nie zabraknie imprez: w ZSO nr 1 odbędą się tradycyjne „Zeromalia”. Z kolei w parku na Wzgórzu Kościuszki ma odbyć się rytualne uśmiercenie Marzanny, a w Parku Norweskim – zamknięcie zimy w termosy. A tłem będzie tzw. dzień wagarowicza.

W końcu nadeszła. Wiele wskazuje na to, że nie tylko w kalendarzu, lecz także w pogodzie. Aura ma bowiem być od dziś jeszcze przedwiosenna, ale z każdym dniem ma się ocieplać (przynajmniej do środy, a potem – w marcu jak w garncu…).

Wiosna będzie witana entuzjastycznie w szkołach, na zorganizowanych imprezach, które mają na celu nie tylko wyrażenie radości z racji nadejścia tej pory roku, lecz także przetrzymanie młodzieży w budynku. Jak bowiem wiadomo, 21 marca to także tzw. dzień wagarowicza. W związku z tym wzmożoną czujność zapowiada policja.

– Nawet sporadyczne opuszczanie zajęć lekcyjnych nierzadko wiąże się z zażywaniem przez osoby nieletnie alkoholu i narkotyków. Wagary nie tylko powodują znaczne zaniedbania szkolne, ale przede wszystkim często stają się pierwszym etapem włóczęgostwa, ucieczek z domu i przestępczości nieletnich – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Wszyscy wiedzą, że młodzi ludzie lubią uczcić nadejście wiosny czymś mocniejszym. A sprzedawcy nie respektują obowiązujących w tym zakresie przepisów i sprzedają „coś mocniejszego” nieletnim. Dlatego policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych będą dziś odwiedzać nie tylko lokale gastronomiczne, lecz także ulubione przez młodzież „miejscówki”, gdzie pod chmurką dochodzi do „spożywania”.

Pozostaje mieć nadzieję, że okazji do interwencji będzie jak najmniej. Dodajmy, że wiosna będzie także witana po południu w parkach. Przy akwenach na Wzgórzu Kościuszki i w Parku Norweskim zapowiedziano spontaniczne imprezy, o których poinformowano za pomocą portali społecznościowych. Z pewnością nie zabraknie też tradycyjnego topienia Marzanny w jeleniogórskich rzekach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group