Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5433
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziś pierwszy dzień wiosny!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 21 marca 2011, 7:37
Aktualizacja: Wtorek, 22 marca 2011, 7:11
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Tak długo oczekiwanej przez wszystkich. Z racji jej nadejścia nie zabraknie imprez: w ZSO nr 1 odbędą się tradycyjne „Zeromalia”. Z kolei w parku na Wzgórzu Kościuszki ma odbyć się rytualne uśmiercenie Marzanny, a w Parku Norweskim – zamknięcie zimy w termosy. A tłem będzie tzw. dzień wagarowicza.

W końcu nadeszła. Wiele wskazuje na to, że nie tylko w kalendarzu, lecz także w pogodzie. Aura ma bowiem być od dziś jeszcze przedwiosenna, ale z każdym dniem ma się ocieplać (przynajmniej do środy, a potem – w marcu jak w garncu…).

Wiosna będzie witana entuzjastycznie w szkołach, na zorganizowanych imprezach, które mają na celu nie tylko wyrażenie radości z racji nadejścia tej pory roku, lecz także przetrzymanie młodzieży w budynku. Jak bowiem wiadomo, 21 marca to także tzw. dzień wagarowicza. W związku z tym wzmożoną czujność zapowiada policja.

– Nawet sporadyczne opuszczanie zajęć lekcyjnych nierzadko wiąże się z zażywaniem przez osoby nieletnie alkoholu i narkotyków. Wagary nie tylko powodują znaczne zaniedbania szkolne, ale przede wszystkim często stają się pierwszym etapem włóczęgostwa, ucieczek z domu i przestępczości nieletnich – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Wszyscy wiedzą, że młodzi ludzie lubią uczcić nadejście wiosny czymś mocniejszym. A sprzedawcy nie respektują obowiązujących w tym zakresie przepisów i sprzedają „coś mocniejszego” nieletnim. Dlatego policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych będą dziś odwiedzać nie tylko lokale gastronomiczne, lecz także ulubione przez młodzież „miejscówki”, gdzie pod chmurką dochodzi do „spożywania”.

Pozostaje mieć nadzieję, że okazji do interwencji będzie jak najmniej. Dodajmy, że wiosna będzie także witana po południu w parkach. Przy akwenach na Wzgórzu Kościuszki i w Parku Norweskim zapowiedziano spontaniczne imprezy, o których poinformowano za pomocą portali społecznościowych. Z pewnością nie zabraknie też tradycyjnego topienia Marzanny w jeleniogórskich rzekach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Rex 21-03-2011 8:29
Topienie marzanny powinno się odbywać w rzece, szkoda że ta tradycja w szkołach stopniowo zanika. Widać za daleko nad rzekę i nauczycielom już się niechce dla dzieciaków robić takiej imprezy, szkoda........
~ 21-03-2011 8:50
Celem obrzędu jest uśmiercenie demonicznej Marzanny symbolu śmierci. Może to się zarówno przez przez spalenie jak i utopienie. Obyczaj ściśle pogański więc kościół próbował go zastąpić ż...owskim zrzucaniem kukły Judasza z wieży kościelnej.
rymcycymcy 21-03-2011 9:59
Do szkoły nie chodzę, ale pomyślałem, że też się gdzieś urwę na godzinkę ...może dwie :)
karmazyn 21-03-2011 11:00
rymcy - pewnie na spotkanie z jakąś Marzanną, albo kilkoma ;P Nie mogłem się powstrzymać. Pozdrawiam serdecznie.
~sqandal 21-03-2011 11:44
... niech sie lepiej policja zajmnie poważnymi sprawami a nie gonienie młodzieży w ten dzień wagarowicza , nie kazdy pije w ten dzień . A Oni ( czytaj policja ) zamiast naprawde pilnowac porządku na spacerki za miasto , no to potrafią szkoda ze nie ......... a szkoda gadac , pozdrawiam
~kaaasiaaa 21-03-2011 11:59
WIOSNA WIOSNA ACH TO TY;)))!!!!!!!!!
~ 21-03-2011 12:13
rymcy dwie godzinki ci wystarczy żeby się pościgać i kogoś zgwałcić? :-)
Piipi Jelonkowa 21-03-2011 12:35
..do - [*Rymcycymcy] ..lepiej nie ! .. bo pomylisz Marzanne z dziewczynka i .. zabierzesz ja pod pierzynke !
rymcycymcy 22-03-2011 0:48
12:35 | Piipi Jelonkowa | ...nie pomylę, bo Marzanna ma pod spódnicą ...patyka ! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group