Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6239
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziś kolejny koncert w świątyni Wang. Wystąpi Henryk Gwardak

Wiadomości: Region
Piątek, 10 sierpnia 2012, 9:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: red
Parafia Ewangelicko–Augsburska Wang zaprasza na koncerty organowe w kościele Wang w Karpaczu, w każdy piątek sierpnia o godz. 20.00. Wstęp jest wolny. Dzisiaj zagra Henryk Gwardak. W programie utwory m.in. Bacha, Bollemanna i Mushela.

Henryk Gwardak studiował organy we Wrocławiu. W latach 1979-1987 był organistą katedry św. Mikołaja w Elblągu. W roku 1980 zapoczątkował cykl koncertów organowych w Elblągu, Kwidzynie i Stegnie. Był dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku. Ma na swym koncie ponad 300 koncertów w Polsce, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Belgii, Holandii, Francji, Anglii, Szwajcarii, we Włoszech, na Słowacji, w Ameryce Łacińskiej oraz dwukrotnie w Japonii (Tokio, Fukushima).

Występował w katedrze Notre Dame w Paryżu. Dokonał nagrań radiowych, TV i filmowych w Polsce, Niemczech (WDR), Finlandii (YLE) i Japonii, gdzie nagrał również płytę CD. Uprawia także muzykę kameralną akompaniując chórom i czołowym artystom w wielu krajach Europy. Od roku 1987 mieszka na Wyspach Alandzkich (autonomiczna prowincja Finlandii), gdzie pracuje jako kantor, akompaniator oraz organizuje życie muzyczne na tym terenie. Pełni funkcję dyrektora artystycznego najstarszej imprezy muzycznej na Alandach, Międzynarodowego Festiwalu Organowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group