Poniedziałek, 22 czerwca
26°C Jelenia Góra
reklamy

Dziś inauguracja XIX Cieplickich Koncertów Organowych

Audio

Czytaj na głos

Autor: Manu 2 min czytania

Rusza dziewiętnasta edycja Cieplickich Koncertów Organowych. Pierwszy koncert już dzisiaj (11.07), w niedzielę) o godz. 19.15 w Kościele Zbawiciela (Pl. Piastowski 18) w Cieplicach. Przy akompaniamencie organowym Marcina Armańskiego zaśpiewa mezzosopranistka Małgorzata Przybysz. Mecenat nad wydarzeniem: Miasto Jelenia

reklamy

Pomysł Cieplickich Koncertów Organowych narodził się w 2002, po generalnym remoncie cieplickich organów, które można uznać za jeden z najdoskonalszych instrumentów na Śląsku.

est to inicjatywa parafii ewangelicko-augsburskiej, do której należy kościół p.w. Zbawiciela w Jeleniej Górze–Cieplicach. Koncerty gromadzą każdego roku wybitnych organistów z całej Europy. Cieszą się też dużym zainteresowaniem słuchaczy. W każdą niedzielę miesiąca, melomani będą mogli uczestniczyć w darmowych koncertach wirtuozów muzyki klasycznej. Tegoroczne XVIII Cieplickie Koncerty Organowe będą trwały od 11 lipca do 29 sierpnia.

Jeleniogórzanka Małgorzata Przybysz to mezzosopranistka, śpiewaczka i aktorka. Studia wyższe ukończyła na wydziale wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Naukę śpiewu rozpoczęła w wieku siedmiu lat, wykonując muzykę estradową. Wielokrotnie występowała z repertuarem operowym i oratoryjnym w kraju i za granicą, w tym na scenie Staatstheater Braunschweig, Opery Wrocławskiej, Filharmonii Wrocławskiej czy Filharmonii Dolnośląskiej. Równolegle koncertowała z repertuarem rozrywkowym. Pracowała też w Teatrze Państwowym w Brunszwik (Niemcy), a obecnie koncertuje i uczy śpiewu.

W koncercie inauguracyjnym zagra Marcin Armański. Naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem ks. Zbigniewa Rogali, ukończył również Państwowa Szkołę Muzyczną w Kielcach w klasie fortepianu. Kształcił się w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku w klasie Michała Olszewskiego. W 2007 uzyskał tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował w klasie profesora Juliana Gembalskiego. Od 2006 związany jest ze Świdnicą na Dolnym Śląsku. W tym czasie pełnił funkcje: kantora Kościoła Pokoju i organisty kościoła klasztornego oo. Paulinów. Działał również jako muzyk kościelny przy parafii ewangelicko-reformowanej we Wrocławiu. Prowadzi również działalność pedagogiczną. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów organowych i kompozytorskich. Zajmuje się także organmistrzostwem - rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych. Ma na swoim koncie liczne nagrania dla Radia i Telewizji (w tym także dla telewizji amerykańskiej i japońskiej). W 2011 zagrał specjalny koncert podczas wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Świdnicy. Jest organizatorem życia muzycznego na Dolnym Śląsku, od wielu lat prowadzi festiwale organowe m.in. w Jeleniej Górze, Karpaczu, Kaczorowie i Świdnicy.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) … Elektromechanik- Huta Julia Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkujemy ręcznie formowane i szlifowane produkty, które… Zatrudnimy lakiernika konstrukcji stalowych Firma Prokostal Ładziński Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko: Lakiernik konstrukcji stalowych Miejsce pracy: Jelenia Góra Wymag…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka