Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5987
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziś Dzień Kobiet – damska siła

Sobota, 8 marca 2008, 7:41
Aktualizacja: Niedziela, 9 marca 2008, 7:31
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Dziś Dzień Kobiet – damska siła
Fot. TEJO
8 marca świętują panie. Goździk i pończochy uroczyście wręczane z tej okazji w zakładach pracy to już melodia przeszłości. Co prawda nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej uznają Międzynarodowy Dzień Kobiet jako swoje święto, warto jednak wszystkim życzyć wszystkiego najlepszego. Nie tylko dziś, lecz także codziennie.

W Jeleniej Górze imprezy związane z 8 marca zaplanowano już na piątek. Z inicjatywy samych pań. O roli płci pięknej w naszym mieście, osiągnięciach, sukcesach i oczekiwaniach rozmawiały jeleniogórzanki podczas piątkowego spotkania w ratuszu.

Kilkadziesiąt kobiet przyjęło zaproszenie wiceprzewodniczącej rady miasta, Anny Ragiel i wzięło udział w spotkaniu pod hasłem „Kobiety w Jeleniej Górze”. – Zależało mi, aby zebrały się przedstawicielki różnych środowisk, organizacji i wyznań. Jeleniogórzanki, które działają z wielkim zaangażowaniem na rzecz miasta i jego mieszkańców albo po prostu tutaj żyją – mówiła Anna Ragiel.

Radne, dyrektorki jeleniogórskich szkół i przedszkoli, urzędniczki, przedstawicielki służby zdrowia, straży miejskiej i lokalnych mediów, terapeutki, przewodniczące rozmaitych kół i stowarzyszeń, pedagodzy i artystki miały okazję wzajemnie się poznać, pochwalić swoimi osiągnięciami i sukcesami, a także porozmawiać o potrzebach i oczekiwaniach. – Często mijamy się na ulicach, a tak naprawdę się nie znamy. Cieszę się, że dzisiejsze spotkanie dało nam taką możliwość – stwierdziła A. Ragiel.

W roli rodzynka pojawił się Hubert Papaj, przewodniczący rady miasta, który złożył zebranym paniom życzenia realizacji marzeń, wytrwałości i ambicji, a zamiast tradycyjnego kwiatka, wręczył zebranym kalendarze z Jelenią Górą. Zaznaczył też, że potrzebne jest jeszcze większe zaangażowanie kobiet w życie miasta. – Panie łagodzą obyczaje i wspierają pozytywne emocje. Są niezwykle ważnym elementem życia społecznego. Na co dzień pracuję z wieloma kobietami i bardzo sobie tę współpracę cenię – mówił Hubert Papaj.

Zofia Czernow zachęcała zebrane, aby czerpać ze wspólnej wiedzy. – Musimy wspierać się w działaniu, bo jest w nas ogromna siła. Wiceszefowa rady miasta podkreślała z kolei: – Nasz głos jest szczególnie potrzebny w roku jubileuszu 900-lecia Jeleniej Góry. Historia, a więc i żaden jubileusz nie powstałby bez udziału kobiet.

Paniom pomysł spotkań bardzo się spodobał i już planują kolejne. Tym razem w plenerze i przy pieczonych kiełbaskach.

A w mieście zaroiło się od straganów, gdzie można było kupić różę lub tulipana - symboliczny podarunek dla kobiet. Wśród kwiatków nie dostrzegliśmy jednak popularnych przed laty goździków...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group