Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8027
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dziki zryły wał przeciwpowodziowy w Cieplicach

Środa, 19 września 2012, 10:22
Aktualizacja: 18:58
Autor: Angela
Jelenia Góra: Dziki zryły wał przeciwpowodziowy w Cieplicach
Fot. SM Jelenia Góra
Wał przeciwpowodziowy w rejonie Parku Norweskiego został zryty przez lochę dzika, która od kilku dni grasowała w tym miejscu razem z młodymi. Zauważyli to mieszkańcy Cieplic, którzy wczoraj (18.09) wezwali straż miejską. Wszystkie uszkodzone miejsca zostały zgłoszone do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Okazało się, że dziki pojawiły się tu nieprzypadkowo. W okolicznych krzakach strażnicy znaleźli miejsca, gdzie ktoś wysypuje odpady z warzyw i owoców dokarmiając te zwierzęta.

- Zgłoszenie o tym, że w okolicach zapory (Park Norweski) dziki zryły wał przeciwpowodziowy odebrał nasz dyżurny. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie oraz zlokalizował inne miejsca, gdzie wał został uszkodzony przez dziki.

Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynikało, że pożywienia szuka tu spora locha z młodymi – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Jak zapobiegać takim sytuacjom? - Należy zadbać, aby opadłe liście, skoszona trawa, owoce, resztki pożywienia, obierki oraz inne odpady organiczne i komunalne były kompostowane wyłącznie w zamkniętych ogrodach – radzą leśnicy. - Szczególną ostrożność należy zachować w lasach i na szlakach turystycznych, a także w miejscach, w których dziki niedługo wcześniej zryły teren. Po zmroku należy unikać zarośli i łąk. Lepiej nie chodzić "na skróty". W miarę możliwości należy korzystać z dróg, po których jeżdżą samochody. Nie wolno pod żadnym pozorem podchodzić do dzików, bo mogą być one bardzo niebezpieczne - dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
150
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group