Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 6 listopada
Imieniny: Feliksa, Ziemowita
Czytających: 7866
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dzik zginął w męczarniach

Piątek, 26 stycznia 2018, 9:12
Autor: WAC
Region: Dzik zginął w męczarniach
Fot. Użyczone/Nadleśnictwo „Śnieżka”
Wyjątkowy akt bestialstwa wobec zwierzęcia został stwierdzony kilka dni temu w okolicy stawów w Karpnikach od strony Łomnicy.

W tym rejonie znaleziono martwego dzika, który zawisł na wnyku zrobionym przez kłusownika z linki stalowej plecionki. - Jest to najokrutniejszy sposób uśmiercania zwierząt, gdyż zwierzę na takim wnyku potrafi umierać nawet kilka godzin, a znane są przypadki, że trwa to kilka dni i ginie z głodu – mówią leśnicy.

- W przypadku zauważenia przez okolicznych mieszkańców w terenie sytuacji budzących wątpliwości, co do legalności działań osoby lub osób prosimy zgłaszać te sprawy mailowo lub telefonicznie – apelują.
Kłusownictwo jest przestępstwem z Art. 53 Ustawy Prawo Łowieckie, zagrożonym karą do pięciu lat więzienia.

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
742
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Nie myjesz zębów i idziesz spać? Oto konsekwencje
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Złoty pociąg – krok do przodu czy w bok?
 
Jelonka wczoraj
Tango za Zabobrzu
 
Seniorzy
Wcześniejsza emerytura dla wybranych
 
Aktualności
Zbiornik po wielkim remoncie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group