Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Duszniki Zdrój: Dziewięć krążków i druga lokata w klasyfikacji

Wtorek, 6 października 2020, 23:33
Aktualizacja: 23:34
Autor: MDvR
Duszniki Zdrój: Dziewięć krążków i druga lokata w klasyfikacji
Fot. użyczone
Zawodnicy MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i uczniowie SMS-u Szklarska Poręba od dwóch lat mają ogromne trudności związane z dostępem do strzelnicy biathlonowej. Mimo problemów spisali się znakomicie podczas ostatnich mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach. Nasi sportowcy wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej klubów.

Po pierwszym dniu weekendowych mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach na czele klasyfikacji medalowej z dorobkiem czterech złotych medali znajdował się MKS Karkonosze Jelenia Góra. W niedzielę ustąpiliśmy pola jedynie BKS-owi WP Kościelisko. Ostatecznie nasz klub zajął drugą lokatę z dorobkiem 4 złotych, 3 srebrnych i 2 brązowych medali.

Sobota, 3 października
złoty medal - Marcin Zawół /senior/junior
złoty medal - Konrad Badacz junior młodszy
złoty medal - Dawid Miller młodzik
srebrny medal - Michał Szatkowski młodzik
brązowy medal - Dominika Leśniara juniorka młodsza
Miejsca w pierwszych szóstkach uzyskali: Maciej Zawół - młodzik, Barbara Skrobiszewska -j juniorka mł, Wojciech Jasiński - junior.

Drugi dzień mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach przyniósł nam wiele wrażeń. Pogoda pokrzyżowała realizację pełnego programu zawodów - starty młodzików zostały odwołane. Rozegrane zostały starty tylko w starszych kategoriach.

Niedziela, 4 października:
brązowy medal - Dominika Leśniara juniorka młodsza
srebrny medal - Konrad Badacz junior młodszy
srebrny medal - Marcin Zawół junior

Poza podium uplasowali się: Basia Skrobiszewska - 5. miejsce, Maciej Kojro - 5. miejsce i Szymon Jedziniak - 6. miejsce.

- Władze Szklarskiej Poręby podejmują działania mające na celu wybudowanie strzelnicy biathlonowej i modernizacji rolkostrady przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, gdzie uczą się nasi zawodnicy. Niestety mimo starań nie mogą otrzymać wsparcia z Ministerstwa Sportu na ten cel. Zawodnicy by realizować proces treningowy muszą jeździć na strzelnicę do Czech. W czasie pandemii, gdy zamknięto granicę nasi zawodnicy nie mieli możliwości trenować strzelania i właśnie ten brak skuteczności strzeleckiej często skazywał nas na porażkę - komentuje Joanna Badacz, zastępca dyrektora ds. Sportu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1272
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group