Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8409
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Dziesięciolecie galerii POK

Wtorek, 17 grudnia 2019, 11:06
Aktualizacja: Środa, 18 grudnia 2019, 9:37
Autor: WAC
Piechowice: Dziesięciolecie galerii POK
Fot. POK Piechowice
W miniony piątek (13.12) w Piechowickim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anny Wójcik. Wydarzenie było połączone z jubileuszem 10 – lecia galerii POK.

Oba wydarzenia sprowadziły do Piechowic wielu gości. Byli wśród nich zarówno znani w naszym regionie twórcy i rzemieślnicy oraz bliscy i sympatycy twórczości Anny Wójcik. Jako, że wernisaż rozpoczęła chwila wspomnień o wielkim przyjacielu piechowickich spotkań ze sztuką , Honorowym Obywatelu miasta Piechowice – księdzu Kubku – Marianie Matuli nie zabrakło członków jego rodziny.

W dalszej części wieczoru goście mogli poznać bliżej autorkę prezentowanych prac. Nieliczni tylko wiedzieli, że łączy ona w sobie dwie wielkie pasje - miłość do matematyki z miłością do malarstwa. Mało osób wiedziało także o jej koligacjach rodzinnych z Józefem Międzybrodzkim, który był założycielem i wieloletnim dyrektorem szkoły podstawowej w Piechowicach, a także człowiekiem wielu talentów. On też przekazał swojej wnuczce Annie wielką pasję zarówno do malarstwa jak i matematyki. Obydwie te dziedziny realizuje ona na co dzień przekazując swoją wiedzę kolejnym pokoleniom uczniów, a jej sztuka cieszy się uznaniem odbiorców.

Wystawę malarstwa Anny Wójcik pt. „Moje myśli malowane” można oglądać do 17 stycznia. Galeria wystawowa POK czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-17.00

Dzisiejsza wystawa jest 108 wystawą w naszej galerii, w tym 72 wystawy miały charakter indywidualny, a 36 to wystawy zbiorowe - mówi dyrektor POK Anna Kalisz. - Dzięki wernisażom, w minionej dekadzie mieliśmy zaszczyt gościć w Piechowicach około 4500-5000 osób, a pozostałe kilka lub kilkanaście tysięcy obejrzało wystawy podczas ich ekspozycji w galerii. Pierwsza wystawa jaką zaprezentowaliśmy w naszych skromnych progach w 2009 r. to „ Róża” autorstwa Ani Wójcik. Dzisiaj ponownie jej prace wypełniły galerię, aby symbolicznie zamknąć minioną, udaną dekadę i otworzyć kolejne dziesięciolecie - dodaje A. Kalisz.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group