Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2892
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Ziemi w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach

Wtorek, 19 kwietnia 2016, 7:55
Aktualizacja: 7:57
Autor: KM
Jelenia Góra: Dzień Ziemi w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach
Fot. Muzeum Przyrodnicze
Wystawa skał i minerałów, prelekcje o przyrodzie i ochronie środowiska, a także koncert muzyczny inspirowany naturą czekają podczas trzydniowej imprezy (22–24.04) organizowanej z okazji Dnia Ziemi na terenie Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

Pod hasłem Dnia Ziemi (Earth Day) organizowane są liczne akcje i wydarzenia promujące postawy ekologiczne oraz ukazujące piękno naszej planety. Święto to obchodzone jest w czasie równonocy wiosennej na naszej półkuli, a zainicjował je John McConnell. Pierwszy Dzień Ziemi ogłoszony został 21 marca 1970 roku.

Ideę Dnia Ziemi poparła Organizacja Narodów Zjednoczonych. W 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło dodatkowo 22 kwietnia Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi, aby uzmysławiać ludziom, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze otoczenie i naszą planetę.

Dzień Ziemi w Muzeum Przyrodniczym trwać będzie od piątku do niedzieli. Przez te trzy dni, od 9.00 do 18.00, będzie można oglądać plenerową wystawę „Minerały i skały Dolnego Śląska”. Ponadto w piątek o godzinie 15.00 Czesław Narkiewicz wygłosi prelekcję pt. „Obszary Natura 2000 w regionie Sudetów Zachodnich”, a o 16.00 Andrzej Kurpiewski opowie o „Ochronie przyrody w planowaniu przestrzennym”. O godzinie 17.00 duet JAK Amadeusz, który tworzą Urszula i Andrzej Gniewkowie, zagra koncert inspirowany przyrodą.

Organizatorami imprezy są: Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, Zachodniosudeckie Towarzystwo Przyrodnicze, firma Maregenit oraz Fundacja „Karkonosze – Muzyka Serc”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group