Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 6 maja
Imieniny: Jakuba, Judyty, Jana
Czytających: 6114
Zalogowanych: 38
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Ziemi w bibliotece pedagogicznej

Piątek, 21 kwietnia 2023, 7:02
Autor: Manu
Jelenia Góra: Dzień Ziemi w bibliotece pedagogicznej
Fot. BM
Z okazji Światowego Dnia Ziemi w jeleniogórskiej filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej zorganizowano zajęcia pt. “Jak dbać o nasze środowisko?”, mające na celu kształtowanie kompetencji ekologicznych. Uczestnikami zajęć byli uczniowie z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza.

Podczas “burzy mózgów” uczniowie prezentowali swoje odpowiedzi, w jaki sposób człowiek zanieczyszcza środowisko, w jaki sposób można je chronić i w jaki sposób zanieczyszczenia wpływają na ludzkie zdrowie. Następnie dzieci wysłuchały bajki pt. “Przygody pingwina Pingo”, zaprezentowanej w teatrzyku kamishibai, rozwiązywały zadania uczące postaw proekologicznych.
Natomiast podczas inscenizacji ekologicznej uczestnicy dowiedzieli się, czym są śmieci, jaki wpływ mają one na środowisko i jak należy z nimi prawidłowo postępować.

W trakcie zajęć uczniowie uczyli się odpowiednio segregować śmieci poprzez wrzucanie ich do odpowiednich pojemników, jak również rozwiązywali quizy ekologiczne. I wykazali się prawdziwą kopalnią pomysłów, w jaki sposób należy dbać o nasze środowisko, aby było ono czyste i zdrowe – mówi Barbara Rdzanek, kierowniczka biblioteki pedagogicznej.

Spotkanie było również okazją do rozmowy o recyklingu i właściwych postawach proekologicznych, a także wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego “Co mogę zrobić dla mojej planety?”.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy brałaś/eś udział w którymś spotkaniu z kandydatem/tką na prezydenta Polski??

Oddanych
głosów
290
Tak
18%
Nie
70%
Nie interesuję się polityką wcale
12%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Edukacja
Matura z polskiego – chyba powinno być dobrze
 
Kilometry
Fani pociągów pojechali w Góry Sowie
 
Aktualności
21 lat minęło
 
Piłka nożna
Bardzo bolesna lekcja od Włókniarza [SKRÓT VIDEO]
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group