Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 6453
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień wiosny w Dwójce

Poniedziałek, 25 marca 2019, 9:10
Aktualizacja: Wtorek, 26 marca 2019, 7:07
Autor: Koło Chrobrówki, Alicja Dolińska
Jelenia Góra: Dzień wiosny w Dwójce
Fot. Użyczone/SP 2
Niemal wszyscy lubią oglądać filmy. Jednak, co wiemy o ich produkcji? Czy film to tylko reżyser i aktorzy? Czy aktor to tylko postać na wizji? Filmowa wiosna w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 2 pozwoliła spojrzeć zebranym na kino z zupełnie innej perspektywy, bowiem uczniowie przywitali wiosnę w dość nietypowy sposób.

W auli szkolnej odbył się „Filmowy dzień wiosny”, by uczniowie mogli przeżyć przygodę z filmem i wcielić się w dowolną rolę. Każda klasa miała za zadanie zmierzyć się z trudami pracy aktorskiej - dubbingiem wylosowanego filmu, przygotowaniem plakatu informacyjnego oraz prezentacji multimedialnej o ciekawostkach dotyczących wylosowanej produkcji. Każdy, kto znajdował się w auli, miał okazję przypomnieć sobie scenki kultowych filmów, np.: „Kopciuszka”, „Smerfów”, „Alvina i wiewiórek” , „Scooby Doo”, „Krainy Lodu”, „Minionków” oraz wielu innych.

Pokaz rozpoczął się krótkim wstępem dotyczącym historii kina, przygotowanym przez przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego pod opieką Marleny Mazur, która zajęła się organizacją całego wydarzenia. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami bardzo zaangażowały się w występy, w które włożyły wiele pomysłów, czasu i trudu.

Uczniowie nie tylko w mistrzowski sposób użyczyli głosów bohaterom filmów, lecz niektórzy pokusili się o napisanie autorskich tekstów, dubbingując je pod konkretne sceny filmowe. Na uwagę zasługiwały także stroje, które podkreślały cechy charakterystyczne bohaterów filmowych.

Przedsięwzięcie pokazało, że praca związana z filmem jest trudna i fascynująca zarazem. Uczniowie Dwójki poradzili sobie jak zawsze na szóstkę.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group