Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6674
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przesieka: Dzień wdzięczności dla rodziców w ogrodzie Siruwia

Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 8:11
Aktualizacja: 8:17
Autor: Joanna
Przesieka: Dzień wdzięczności dla rodziców w ogrodzie Siruwia
Fot. Joanna
W niedzielę (4.06) w japońskim ogrodzie Siruwia świętowano „Kodomo–no Hi” – japoński dzień dziecka. Ale nie tylko dziecka, bo jest to przede wszystkim dzień wdzięczności dla rodziców, za ich opiekę. W japońskim ogrodzie w Przesiece przygotowano z okazji tego święta kilka atrakcji. Nie zabrakło papierowych karpi, laleczek kokeshi, a także japońskiego wojownika – Samuraja.

Wszystkie dzieci świętowały ostatnio swoje święto, były festyny, wesołe miasteczka, zabawy. W niedziele (04.06) w japońskim ogrodzie Siruwia w Przesiece także obchodzono „Kodomo - no Hi” czyli japoński dzień dziecka. Jednak nie tak całkiem dzień dziecka, gdyż w Japonii święto wszystkich dzieci obchodzone jest przede wszystkim jako dzień wdzięczności dla rodziców - za ich czułą opiekę.

Symbolem tego święta są karpie z papieru, które w Kraju Kwitnącej Wiśni wiesza się na zewnątrz, aby powiewały. Ryby te symbolizują siłę i odwagę. Dlatego w ogrodzie Siruwia w centralnym miejscu powiewały wielkie, papierowe karpie. Czarny karp symbolizuje ojca, a czerwony matkę, mniejsze to oczywiście potomstwo. Zatem każdy kto odwiedził tego dnia ogród, mógł poznać przy okazji trochę tradycji japońskich.

Na niedzielę pomiędzy godziną 12.00 a 14.00 z okazji dnia dziecka przygotowano dla najmłodszych kilka atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach, między innymi wykonywały laleczki kokeshi – tradycyjne japońskie lalki z drewna, ręcznie malowane. Na stoisku były niezbędne narzędzie do ich przygotowania. Można było spróbować także swoich sił w zdobieniu pierników. Jednak najciekawszą atrakcją był japoński wojownik – Samuraj. Można było z wojownikiem się sfotografować, a także porozmawiać, gdyż o japońskich tradycjach wiedział wszystko. Zainteresowani historią Japonii mogli obejrzeć kolekcję oręża i zbroi samurajów z epoki EDO. Kolejne „Kodomo – no Hi” za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group