Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4357
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Patrona z… żywą rzeźbą

Piątek, 10 czerwca 2016, 8:39
Aktualizacja: 8:47
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: Dzień Patrona z… żywą rzeźbą
Fot. Użyczone/ZSRA
Tradycyjnie, jak każdego roku, w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze odbył się Dzień Patrona Szkoły. Było wesoło, naukowo i smacznie.

Uczniowie uczestniczyli w Happeningu WE ♥▲, w konkursach m.in.: o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego, plastycznym, mitologicznym, chemicznym, pierwszej pomocy, wiedzy o Niemczech czy lektur z gwiazdką, uzyskując dyplomy uznania i nagrody.

Goście podziwiali prace z zajęć artystycznych, fotografie wykonane przez uczniów „Rzemiosł” oraz obrazy uczniów Liceum Plastycznego stworzone podczas majowego pleneru. Na Dzień Patrona przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, klasa 2B wraz z wychowawczynią i rodzicem jednej z uczennic.

Wydarzeniom towarzyszył smaczny poczęstunek , przygotowany przez uczniów oraz Radę Rodziców. Nie samym jadłem uczestnicy Święta Szkoły się sycili, strawą dla ducha była wystawa żywej rzeźby.

Uczniowie pierwszej i drugiej klasy Liceum Plastycznego za pomocą kostiumów i odpowiedniej aranżacji aktorskiej upozowali się na wybrane przez siebie marmurowe zabytki rzeźbiarskie. Każde dzieło opatrzone zostało odpowiednim podpisem oraz analizą przygotowaną przez uczniów, stanowiącą klucz interpretacyjny.

Głównym celem akcji, poza oczywistym propagowaniem sztuki, było uzmysłowienie młodzieży, że nie tylko książka może być przedmiotem czytelniczego zainteresowania, że czytać można także to, co niewysłowione: rzeczywistość, sztukę, piękno.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group