Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 1945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzień Patrona z… żywą rzeźbą

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 czerwca 2016, 8:39
Aktualizacja: 8:47
Autor: ZSRA
Fot. Użyczone/ZSRA
Tradycyjnie, jak każdego roku, w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze odbył się Dzień Patrona Szkoły. Było wesoło, naukowo i smacznie.

Uczniowie uczestniczyli w Happeningu WE ♥▲, w konkursach m.in.: o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego, plastycznym, mitologicznym, chemicznym, pierwszej pomocy, wiedzy o Niemczech czy lektur z gwiazdką, uzyskując dyplomy uznania i nagrody.

Goście podziwiali prace z zajęć artystycznych, fotografie wykonane przez uczniów „Rzemiosł” oraz obrazy uczniów Liceum Plastycznego stworzone podczas majowego pleneru. Na Dzień Patrona przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, klasa 2B wraz z wychowawczynią i rodzicem jednej z uczennic.

Wydarzeniom towarzyszył smaczny poczęstunek , przygotowany przez uczniów oraz Radę Rodziców. Nie samym jadłem uczestnicy Święta Szkoły się sycili, strawą dla ducha była wystawa żywej rzeźby.

Uczniowie pierwszej i drugiej klasy Liceum Plastycznego za pomocą kostiumów i odpowiedniej aranżacji aktorskiej upozowali się na wybrane przez siebie marmurowe zabytki rzeźbiarskie. Każde dzieło opatrzone zostało odpowiednim podpisem oraz analizą przygotowaną przez uczniów, stanowiącą klucz interpretacyjny.

Głównym celem akcji, poza oczywistym propagowaniem sztuki, było uzmysłowienie młodzieży, że nie tylko książka może być przedmiotem czytelniczego zainteresowania, że czytać można także to, co niewysłowione: rzeczywistość, sztukę, piękno.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

kazimierzp 10-06-2016 8:54
To zestawienie pokazuje jak zmieniają się w poszczególnych wiekach kanony proporcji ciała, męskiej i damskiej urody!
~mika 111 10-06-2016 10:48
Rzeźbię codzień w myślach Twoją postać , ale ma to się nijak do oryginału. Kocham Cię i tymczasem dalej rzeźbię .
~ 10-06-2016 13:08
Szukam rzeżbiaża amatora do pracy z 200 letnim pniakiem lipowym najlepiej z rzemiosł tel. 796359030

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group